300 walczy o chodnik

Mieszkańcy Śródborowa, Jabłonny i Świerku walczą o bezpieczną drogę do domu. Do prezydenta i rady miasta wpłynął wniosek z żądaniem o ścieżkę rowerową przy ul. Narutowicza i chodnik, by można było swobodnie dojechać do szkoły, przedszkola, kościoła. List podpisało 300 mieszkańców. Podpisy są nadal zbierane.

870narutowicza01

Ulica Narutowicza pozostaje jedyną spośród dróg podobnej rangi w Otwocku, przy której wciąż nie ma ścieżki rowerowej ani chodnika, po którym matka z wózkiem lub osoba niepełnosprawna mogłaby wygodnie i bezpiecznie dojechać do sklepu, przedszkola czy kościoła” – piszą do prezydenta i rady miasta mieszkańcy Jabłonny, Śródborowa i Świerku. Pomysłodawcą zbierania podpisów w tej sprawie jest radny Przemysław Bogusz.

Ulica Narutowicza jest drogą wylotową z Otwocka, która prowadzi do Śródborowa, Jabłonny i Świerku. Ruch jest duży, często dochodzi tam do wypadków. Nic dziwnego, że mieszkańcy oczekują od władz poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie, a więc budowy chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Narutowicza, na odcinku od przejazdu kolejowego w Śródborowie, w stronę Jabłonny i Świerku, do granicy miasta. Realizacja wnioskowej inwestycji znalazła się w urzędowych planach rozbudowy miejskiej sieci ścieżek rowerowych, tylko nie podano terminu kiedy to nastąpi.

W projekcie budżetu na 2015 rok nie ma słowa o tej inwestycji. Ale jeszcze nie wszystko stracone. Budżet ostatecznie uchwala rada miasta, która może go zmienić na korzyść wnioskodawców. – Zobaczymy, ile mamy środków w budżecie i czy jesteśmy w stanie to udźwignąć w tym roku. Jeżeli będzie taka możliwość, to pozostaje to w decyzji radnych. Z mojego punktu widzenia taka inwestycja jest potrzebna, ale muszą wypowiedzieć się jeszcze pozostali radni – mówi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Ulica Narutowicza jest drogą powiatową, tak jak ulica Żeromskiego, Kołłątaja czy Karczewska, gdzie dzięki finansowaniu z budżetu miasta już powstały bezpieczne ścieżki rowerowe i chodniki. Dlatego i w tym przypadku nie powinno to być przeszkodą.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.