Adrenalina i koncentracja

I Noworoczny Rodzinny Turniej Karate Fudokan podsumował ostatnie miesiące pracy nowego otwockiego Klubu Karate Sokudo prowadzonego przez Waldemara Mazurka.

871kara

Sokudo oznacza szybkość, więc łatwo zrozumieć, że tak szybko udało się rozkręcić to stowarzyszenie, dzięki któremu w Otwocku działa wreszcie niezależny klub karate fudokan – podkreślał podczas pierwszego turnieju gość specjalny Shihan Dariusz Bajkowski 7 Dan, prezes Polskiego Związku Karate Fudokan. K.S.W. Sokudo, działający od kilku miesięcy, przekształcił się właśnie z otwockiej filii Szkoły Walk KIME, należącej do mistrza Bajkowskiego.

Mimo krótkiego stażu klub odniósł już sporo sukcesów, także międzynarodowych, a w swoim gronie ma mistrzów Polski i Europy w karate i kobudo. Jednak tego dnia, we wtorek, 13 stycznia w około 30-osobowym gronie zawodników domino- wali debiutanci, więc emocje były ogromne. Na szczęście na macie większości młodym karatekom ten strzał adrenaliny udawało się opanować dzięki koncentracji.

Startujących oceniali sędziowie z Akademii Karate Fudokan w Warszawie: sędzia główny Piotr Słaby oraz Janina Rawa i Kamil Zabielski. Turniej poprowadził założyciel klubu i trener Waldemar Mazurek, który nie ukrywał zadowolenia ze swoich podopiecznych.

– Ogromne gratulacje należą się wszystkim naszym sokudziakom, nie tylko zwycięzcom! Wszyscy stanęli na wysokości zadania i spisali się na medal! Atmosfera była wspaniała! Specjalne podziękowania dla Shihana Dariusza Bajkowskiego, Urzędu Miasta Otwocka, Starostwa Powiatowego w Otwocku, dyrektor SP nr 6, pani Olgi Biernadzkiej, firmy Polski Dom oraz rodziców za pomoc w organizacji turnieju.

Medale z Berlina: Pod koniec roku na Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan w Berlinie nie zabrakło zawodników z K.S.W. Sokudo. Waldemar Mazurek, startując z Janiną Rawą ze Szkoły Walk Kime z Warszawy, w konkurencji Enbu mix, zajął IV miejsce. Do podium zabrakło im 0,1 pkt. Cezary Mazurek zdobył złoty medal w konkurecji Kihon Indywidualny oraz srebrny medal w Kata Indywidualne. Najmłodszy, Szymon Mazurek, startujący z zawodnikami o dwa lata starszymi od siebie, wywalczył czwarte miejsce w konkurencji Kihon Indywidualny.

1. KONKURENCJA KIHON INDYWIDUALNY
Dzieci, roczniki 2007 i młodsi 9,8 Kyu:
I m. Karol Pacek
II m. Szymon Mazurek
III m. Michał Podgórski i Kamil Całka
Dzieci, rocznik 2007 i młodsi bez stopni Kyu:
I m. Szymon Krukowski
II m. Natalia Stasiak
III m. Natalia Witkowska i Stanisław Łazarewicz
Dzieci roczniki od 2003 do 2006 9 Kyu i bez stopni:
I m. Natalia Kośmicka
II m. Malina Skoczek
III m. Maja Białek i Kacper Stasiak

2. KONKURENCJA KIHON INDYWIDUALNY
Dzieci roczniki od 2003 do 2006 8,7,6 Kyu:
I m. Agata Koss
II m. Igor Kuszewski
III m. Daniel Sewioło i Tomaz Sowa
Dzieci rocznik od 1998 do 2004 5 Kyu i wyżej:
I m. Cezary Mazurek
II m. Patryk Pacek
III m. Bartłomiej Pałyska

3. KONKURENCJA KATA KOBUDO
Dzieci do 16 lat:
I m. Cezary Mazurek
II m. Agata Koss
III m. Patryk Pacek

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.