Bunkry odzyskują dawny blask

Najtrudniejszy etap remontu drugiego bunkra na Dąbrowieckiej Górze powoli dobiega końca. W ubiegłym roku udało się naprawić izolację przeciwwodną, w tym planowane są kolejne modernizacje.

869bun1

Prace nad naprawą bunkra trwają nieprzerwanie od listopada 2013 roku. – Wypiaskowaliśmy odkopany strop i ściany obiektu, skuliśmy stary beton i pęknięcia w częściach pogrążonych na stałe w ziemi. Później przyszła pora na uzupełnienie ubytków zaprawami betonowymi i położenie izolacji z hydroszlamu oraz z lepiku „na gorąco” – opisuje wykonane prace Hubert Trzepałka, prezes Koła Terenowego Przedmoście Warszawa. To jednak nie wszystko. Pasjonaci militariów stworzyli nową opaskę drenażową wokół schronu, która odprowadza wodę do dwóch studni. – W tym roku czeka nas naprawa elewacji zewnętrznej, drabinek służących do wejścia na strop oraz odtworzenie ceowników stalowych nad strzelnicą karabinu maszynowego i wejściem – dodaje Hubert Trzepałka.

W tym ostatnim zadaniu mogą pomóc czytelnicy „Linii Otwockiej”. Stowarzyszenie Pro Fortalicjum prosi o wsparcie finansowe na zakup ceownika o przekroju 300 mm i długości 3,5 metra. Jego szacowany koszt to około tysiąc złotych. Wszyscy, którzy zechcą pomóc, proszeni są o wpłaty na konto stowarzyszenia: nr 60 1240 2119 1111 0010 5297 3346 lub o kontakt z Hubertem Trzepałką pod nr tel. 798 036 414.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.