Komisje wzięte!

Komisje stałe Rady Gminy Sobienie-Jeziory powołane do życia. O ich osobowych składach zdecydowano podczas ostatniej w 2014 roku Sesji Rady Gminy. Radni ustalili również wysokość wynagrodzenia wójta.

869STANISŁAW WIRTEK (1)

Po wcześniej przeprowadzonym wyborze Janusza Janasza na przewodniczącego, radni tym razem ustalili składy osobowe stałych komisji rady gminy. Decyzją radnych w komisji planowania, budżetu i finansów pracować będą: Mariola Baran, Mirosław Kabala, Wanda Sabała i Teresa Tywonek, w komisji rolnictwa, ochrony środowiska i bezpieczeństwa publicznego: Irena Grylak, Sławomir Herubin, Adam Powązka i Tadeusz Wołowicz,
a w komisji zdrowia, spraw socjalnych, oświaty i kultury: Renata Burkowska, Jerzy Janasz i Jakub Kozłowski. Kto stanie na czele poszczególnych komisji? – nazwiska przewodniczących poznamy na kolejnej sesji.

Ile zarobi wójt?
Podczas sesji radni zdecydowali również o wysokości wynagrodzenia wójta. Od 1 grudnia 2014 roku szef gminy Sobienie-Jeziory będzie pobierał pensję w wysokości 11 110 zł brutto. W porównaniu do poprzedniej kadencji, miesięczne wynagrodzenie Stanisława Wirtka wzrosło o 1645 zł brutto. Radni podnieśli wójtowi wynagrodzenie zasadnicze z 4 800 zł do 5 600 zł. Tym samym podwyższeniu uległy również pochodne pensji wyliczane z podstawy wynagrodzenia.

Miesięczne wynagrodzenie wójta gminy Sobienie-Jeziory – 11 110 zł brutto – obejmuje:
  • wynagrodzenie zasadnicze    5 600,00 zł;
  • dodatek funkcyjny    1 800,00 zł;
  • dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego    1 120,00  zł;
  • dodatek specjalny w wysokości 35 proc. sumy wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego     2 590,00 zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.