Kosztowna promocja

Milion złotych więcej Otwock wyda w tym roku na promocję. Z tej kwoty 500 tys. zł będzie przeznaczonych na imprezy kulturalno-religijne dla mieszkańców. Takich zmian w budżecie miasta dokonał Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

otw

Pierwotnie w projekcie budżetu na 2015 rok przedstawionym przez prezydenta na promocję miasta zapisanych było 180 tys. 500 zł. Komisja budżetu i inwestycji, w której większość to członkowie Klubu Radnych PiS, przegłosowała, aby zwiększyć te wydatki o 1 mln złotych, z czego połowa ma zostać przeznaczona na zorganizowanie pięciu imprez masowych.

– Będą to imprezy dla mieszkańców zorganizowane na stadionie OKS-u o charakterze kulturalno-religijnym – poinformował 22 stycznia na komisji budżetu i inwestycji jej przewodniczący Marek Leśkiewicz. Wątpliwości co do przeznaczenia tak dużej kwoty na ten cel miał wiceprezydent Artur Brodowski.

– 500 tys. zł to dwie drogi do wybudowania, nie sądzę, żeby mieszkańcy Otwocka oczekiwali pięciu imprez na stadionie OKS – uważa zastępca prezydenta. Na odpowiedź nie musiał długo czekać. – Trzeba pamiętać, że każda firma, która chce się wypromować i ma za zadanie przynosić zysk, czyli sprzedawać swój towar, musi mieć w swoim budżecie zapisane cele promocyjne. Jeżeli chcemy przyciągnąć inwestorów z dużymi pieniędzmi, to musimy się pokazać. Jeśli nie będziemy tego robić, nie będziemy organizowali imprez, to zostaniemy na tym stanie rzeczy, na którym jesteśmy obecnie – wyjaśnił zasadność zmian radny Leśkiewicz i dodał: – Nie wiem, jak inni radni, ale ja działam skutecznie. Są inwestorzy, którzy są zainteresowani zasponsorowaniem takich imprez ma- sowych po to, żeby wypromować Otwock. Z naszej strony jest otwartość do współdziałania i działania. Jeżeli jest tylko wola prezydenta miasta, to myślę, że za trzy lata zmienimy Otwock – zapowiedział przewodniczący komisji budżetu
i inwestycji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.