Myjnia zakłóca ciszę

Bezdotykowa myjnia samochodowa przy ul. Rycerskiej w Otwocku daje się we znaki okolicznym mieszkańcom. – W nocy nie możemy spać, hałas jest nie do zniesienia – skarżą się. Zwrócili się do władz miasta o ograniczenie działalności myjni w godzinach nocnych, jak ma to miejsce w Józefowie.

869myjnia

Problem z hałaśliwą myjnią samochodową został poruszony podczas sesji rady miasta 23 grudnia. Mieszkańcy domów przy ul. Rycerskiej zwrócili się do radnych o uchwalenie projektu dotyczącego zachowania ciszy nocnej od godziny 22 do 6 rano na terenie myjni bezdotykowej. – Przedstawili ten problem i wynika z tego, że nie byli stroną w postępowaniu, jeśli chodzi o wydawanie decyzji pozwolenia na budowę myjni, która jest w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Pozwolenie na budowę dało starostwo. Poświęcimy temu problemowi specjalne posiedzenie sesji i zaprosimy też właściciela myjni, żeby mógł się wypowiedzieć. Możemy wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie – zapowiedział przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Mieszkańcy zaproponowali też, aby prezydent rozważył możliwość wydania zarządzenia, które warunkowałoby czasowo prace wszystkich myjni bezdotykowych na terenie Otwocka. – Podobne rozwiązanie zastosowano w Józefowie, gdzie podobno burmistrz wydał zarządzenie, które ogranicza czasowo funkcjonowanie myjni bezdotykowych przy bezpośredniej zabudowie mieszkalnej. Powinniśmy to sprawdzić. Temat nie jest prosty, wymaga dyskusji i wysłuchania stron – uważa Margielski.

Prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak obiecał przyjrzeć się sprawie. – Sprawdzimy pod względem prawnym, czy możemy wprowadzić takie ograniczenie. Stoję na stanowisku, że uciążliwość nie powinna wychodzić poza granice działki, a skoro sąsiedzi wypowiadają się, że ta działalność jest uciążliwa, to powinniśmy się tym zająć – mówi prezydent. Do sprawy z pewnością jeszcze wrócimy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.