Zrezygnowali ze szpitala

Będą zmiany osobowe w radzie nadzorczej Powiatowego Centrum Zdrowia (PCZ). Dwóch dotychczasowych członków, Mieczysław Błaszczyk i Mariusz Szostak, złożyło rezygnacje, a Włodzimierz Borowiec i Mirosław Bursa oddali się do dyspozycji nowego zarządu powiatu.

870Untitled-1

Sądziłem, że jakieś zmiany w radzie nadzorczej będą, tylko że nie aż tak znaczące – powiedział w rozmowie z „Linią” starosta Mirosław Pszonka. Nowy skład rady powołuje zgromadzenie wspólników, czyli zarząd powiatu. Lista kandydatów nie jest jeszcze zamknięta, podobno możemy spodziewać się dużych zmian. – Jedni nie mogą dalej pracować, ale z drugimi nie chcielibyśmy pracować – mówi o zaistniałej sytuacji starosta. Mirosław Pszonka nie chciał jeszcze zdradzać, kto jest na liście kandydatów.

Mieczysław Błaszczyk, dyrektor szpitala „Grucy”, zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej PCZ z końcem listopada ubiegłego roku. Jak powiedział nam prezes PCZ Grzegorz Gałabuda, miał dużo własnych obowiązków w pracy. W tym samym czasie z członkostwem w radzie pożegnał się Mariusz Szostak. Nie chciał łączyć tej funkcji z mandatem radnego w powiecie. 5 stycznia do dyspozycji zarządu powiatu oddali się przewodniczący rady nadzorczej Włodzimierz Borowiec oraz Mirosław Bursa – przedstawiciel załogi szpitala. W radzie spółki pozostał tylko Paweł Omyłka.

– Jeśli będzie nasza wola, żeby kontynuowali pracę, to pewnie tak się stanie. Nie chcę się wypowiadać za całe zgromadzenie wspólników, bo mamy jeden głos, i mam nadzieję, że będziemy mówili jednym głosem – dodaje Pszonka. Kto zasiądzie w radzie nadzorczej Powiatowego Centrum Zdrowia, dowiemy się na najbliższym posiedzeniu zgromadzenia wspólników. – Jeśli nie w tym miesiącu, to na początku lutego uzupełnimy skład rady nadzorczej i będzie pracowała tak jak powinna – zapewnia starosta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.