Zamiana skarbników

Po czterech latach pracy ze stanowiskiem skarbnika powiatu żegna się Alicja Matuszewska. Zastąpi ją Wiesław Miłkowski, który do tej pory był skarbnikiem w gminie Wiązowna, a wcześniej przez wiele lat skarbnikiem powiatu.

skar

Alicja Matuszewska już raz zamieniła się miejscami z Wiesławem Miłkowskim, na początku poprzedniej kadencji. Teraz otrzymała propozycję pracy jako skarbnik od wójta gminy Wiązowna Janusza Budnego, z którym współpracowała, kiedy był członkiem zarządu powiatu. Jak mówi, będzie miała znów bliżej do pracy, bo mieszka w Sulejówku.

O swojej rezygnacji ze stanowiska skarbnika powiatu poinformowała starostę Mirosława Pszonkę. – Nasza współpraca się układała, choć większe kontakty z panią Matuszewską miała poprzednia starosta. Skoro pani Matuszewska zdecydowała, że chce przejść do Wiązowny, to nie widzę powodów, żeby kogoś na siłę trzymać w starostwie. Dlatego zgodziłem się na jej rezygnację. Jeśli chodzi o pana Miłkowskiego, wiele lat z nim pracowałem, ma chyba najdłuższy staż jako skarbnik w naszym powiecie, bo od  roku 2000 do 2011 był skarbnikiem w starostwie. Darzę go pełnym zaufaniem. To jest dobra kandydatura na skarbnika powiatu – powiedział w rozmowie z „Linią” starosta Pszonka.

Uchwałę o odwołaniu Alicji Matuszewskiej i uchwałę o powołaniu nowego skarbnika rada powiatu podjęła na sesji 29 stycznia. Od 6 lutego pracę w starostwie rozpocznie Wiesław Miłkowski jako nowy-stary skarbnik powiatu, a Alicja Matuszewska jako skarbnik w gminie Wiązowna.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.