Krucha ścieżka rowerowa

To jest wstyd i żenada, jak to wygląda! Asfalt odpada i powstały duże dołki – komentują wykonanie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wiejskiej mieszkańcy Otwocka. Władze miasta zapewniają, że zanim inwestycja zostanie odebrana, usterki będą naprawione.

878scie

Do redakcji „Linii” z prośbą o pomoc zadzwonił wzburzony Czytelnik mieszkający przy ul. Wiejskiej.

– Budują teraz ścieżkę rowerową na ul. Wiejskiej. Podwykonawca prac położył suchy asfalt i wyszło bardzo źle. Na ścieżce powstały duże dołki, po prostu asfalt się kruszy. Teraz ekipa podwykonawcy palnikiem podgrzewa asfalt i go ubija, a tam, gdzie są większe dołki, wycina go i powstają łaty. Wstyd, żeby tak wyglądała inwestycja, która kosztowała miasto dwa miliony złotych. Gdzie jest nadzór?! Tego nie można tak zostawić, proszę przyjechać, zobaczyć i zrobić zdjęcie! – bulwersował się pan Bogdan.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda budowa ścieżki. Udaliśmy się więc na miejsce i słowa Czytelnika rzeczywiście się potwierdziły. O problemie od razu poinformowaliśmy wiceprezydenta Otwocka Piotra Stefańskiego. Obiecał zająć się sprawą. – Prowadzimy nadzór nad tą inwestycją i na pewno wszystkie nieprawidłowości, czyli to, co jest niewłaściwie zrobione, będą poprawione, zanim ścieżka zostanie odebrana. Wydział inwestycji już się tym zajął. Dopóki wykonawca tego nie poprawi, nie dostanie od miasta pieniędzy za pracę – zapewnia wiceprezydent Stefański.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.