Szkolne songowanie

Malwina Skorek, śpiewając „Listen” z repertuaru Beyonce, podbiła serca jury i dostała nagrodę Grand Prix konkursu „You can sing”, który odbył się w józefowskiej Szkole Podstawowej nr 1.

878piosenka

Pierwszy Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej odbył się 3 marca w józefowskiej Szkole Podstawowej im. Olofa Palmego. Wzięły w nim udział cztery zespoły i jedenastu solistów. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego, Aleksandra Ru-sak i Renata Rogulska, oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Elżbieta Strumidło, wspierane przez dyrektor Małgorzatę Żywek.

Popisy młodych artystów oceniało jury składające się z profesjonalistów – kompozytorów i muzyków. W jego skład weszli: Jerzy Ostrowski (muzyk, pianista, kompozytor i aranżer – przewodniczący jury), Justyna Sieńczyłło (aktorka teatralna i telewizyjna), Dorota Kopka-Broniarz (wokalistka, autorka muzyki i tekstów, frontmanka zespołu DoriFi), Michał Burzymowski (gitarzysta basowy współpracujący m.in. z Urszulą i Anią Rusowicz) i Renata Rogulska (nauczyciel języka angielskiego w SP nr 1 w Józefowie, współorganizatorka konkursu). Zadaniem jurorów było ocenienie umiejętności językowych i muzycznych młodych wykonawców. Nie ukrywajmy, było to bardzo trudne zadanie, gdyż uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom.

W konkursie wystartowali reprezentanci obu szkół podstawowych z Józefowa, a także uczniowie z Karczewa, Otwocka, Glinianki, Warszawic i Mariańskiego Porzecza. Wśród wykonywanych utworów największą popularnością cieszyła się piosenka z filmu „Titanic” „My heart will go on” z repertuaru Celine Dion, która spodobała się dwóm młodym wokalistkom. Nie zabrakło także utworów Justina Biebera, Rihanny, Pharella Williamsa czy należących już do klasyki „Hallelujah” Leonarda Cohena i „Can’t help falling in love” Elvisa Presleya. Utworów słuchało nie tylko jury
i inni wykonawcy wraz z opiekunami, ale także liczna grupa uczniów „Jedynki”. I mimo że piosenka „An Angel” z repertuaru Kelly Family, wykonana przez Aleksandrę Osiak, nie jest utworem energicznym, młodej wokalistce udało się oczarować publiczność.

Po obradach jury najwyżej oceniło Malwinę Skorek, której przyznało nagrodę Grand Prix za wspomniane wykonanie „Listen”. Obrady były bardzo burzliwe, o czym świadczy fakt, że przyznano wiele nagród równorzędnych. Wykonawcy już zapowiedzieli swoją obecność za rok, kiedy planowana jest kolejna edycja konkursu.

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Józefowa. Na młodych artystów czekały ciekawe nagrody rzeczowe: pół- roczny kurs języka angielskiego, wartościowe karty upominkowe do Empik-u, płyty, książki, słowniki, materiały plastyczne, słodycze i mnóstwo gadżetów ufundowanych przez sponsorów.

Wyniki konkursu:
w kategorii soliści :
I miejsce – Magdalena Jarośkiewicz – SP Glinianka
II miejsce ex aequo – Oktawia Kostecka – SP Glinianka, Oskar Korab – SP 6 Otwock
III miejsce ex aequo – Aleksandra Osiak – SP 1 Józefów, Dominika Łęczycka – SP 1 Józefów
wyróżnienie ex aequo – Maja Olszanka – SP 2 Karczew, Urszula Krawczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Mariańskim Porzeczu
w kategorii zespoły:
I miejsce ex aequo – ANDROMEDA – SP 6 Otwock, Oliwia Olesiak, Amelia Supron – SP 2 Karczew, dalszych miejsc i wyróżnień nie przyznano.
Jury przyznało nagrodę specjalną Grand Prix Malwinie Skorek z SP nr 1 w Józefowie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.