Doradca prezydenta i prezes ciepłowni

Były już wiceprezydent Otwocka Artur Brodowski nie żegna się z urzędem miasta na dobre. Zostaje w magistracie, ale w nowej roli – doradcy prezydenta do spraw przekształceń, równocześnie obejmując stanowisko prezesa Otwockiego Zakładu Energetyki Cieplnej (OZEC).

880brodowski

O planowanych zmianach w urzędzie miasta informowaliśmy jako pierwsi w poprzednim numerze „Linii”. 17 marca prezydent Zbigniew Szczepaniak wy-dał zarządzenie, w którym odwołał ze stanowiska wiceprezydenta Artura Brodowskiego. Były zastępca prezydenta zachowa mandat radnego powiatowego. Panowie rozstają się za porozumieniem stron. Artur Brodowski pozostaje w urzędzie miasta jako doradca prezydenta do spraw przekształceń. Na razie nazwisko nowego wiceprezydenta jest nieznane, ale mówi się, że będzie to kobieta. Jak powiedział w rozmowie z „Linią” prezydent Szczepaniak, poznamy je na początku kwietnia.

Artur Brodowski stanowisko prezesa OZEC-u ma objąć od połowy kwietnia. Do tego czasu prezydent rekomenduje go na to stanowisko radzie nadzorczej miejskiej spółki, która powoła nowego prezesa. Przypomnijmy, że Artur Brodowski był wiceprezydentem Otwocka od lipca 2012 roku. Podlegały mu sprawy kultury, pomoc społeczna, sprawy mieszkaniowe i Oświata Miejska.

Nie uciekam z miasta – podkreśla były wiceprezydent

Długo musieliśmy czekać, aż dowiedzieliśmy się, jaką drogę wybierze Pan po 17 marca.
– Byłem gotowy na każde rozwiązanie, choć nie ukrywam, że bardziej prestiżowe jest pełnienie funkcji wiceprezydenta. Zostaję w mieście, nie uciekam stąd. Wybrałem mandat radnego w powiecie.

W jakich sprawach będzie Pan doradzał prezydentowi?
– W różnych tematach, przede wszystkim w dokończeniu tych, które prowadziłem jako wiceprezydent, m.in. w sprawach nieruchomości.

Czyli tylko Pana stanowisko się zmienia?
– Zupełnie inna będzie moja rola. Będę służył pomocą prezydentowi, z której będzie mógł skorzystać bądź nie. Będzie to pomoc w szerokim zakresie.

Jak będzie Pan wspominał swoją pracę jako wiceprezydent?
– Bardzo miło. Lubię dynamiczną pracę i wyzwania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.