Na dobry humor

„Moje najpiękniejsze wspomnienie” to urocza wystawa, prezentująca prace dzieci z Otwocka, podopiecznych Fundacji Pro Homini. Można je oglądać w Cafe Lokomotywa na dworcu PKP w Otwocku.
Do miłych wspomnień zawsze się uśmiechamy. Dobrze je mieć
Do miłych wspomnień zawsze się uśmiechamy. Dobrze je mieć

Wakacyjne wyjazdy, prezenty, ważne chwile z rodzicami – radość towa- rzysząca takim momentom sprawia, że zostają na długo, czasem na zawsze, w dziecięcych głowach. Nawet jeśli było ich niewiele, ich wspomnienie będzie kiedyś sprawiać, że zapamiętają szczęśliwe dzieciństwo. Tego warto życzyć wszystkim dzieciakom świata.

Do jakich chwil wracają dziewczęta i chłopcy ze Świdra? Weronika wspomina deskorolkę pod choinką, Gabrysia wycieczkę do pałacu w Otwocku Wielkim, Angelika spotkanie z babcią na lotnisku, Natalia wycieczkę rowerową na Torfy, Kacper wyjazd do Zakopanego. Dla Oliwii takim prze-życiem była podróż pociągiem i letni pobyt w Lechanicach, dla Dagmary żeglowanie z babcią po jeziorze, a dla Wiktorii i Sandry wizyta w ZOO. Bartek szczególnie zapamiętał wizytę u mamy w pracy, bo w pobliżu widział bażanty i dziki, a Julia rodzinne wczasy i kąpiel w jeziorze podczas deszczu. Te wspomnienia zostały uwiecznione na kartkach i zawisły na ścianach dworcowej kawiarni.

Wystawę uzupełniają prace zaprzyjaźnionego z fundacją, pięcioletniego obecnie Wiktora. Jego rysunki pochodzą jednak z różnych okresów, najstarsze nawet sprzed trzech lat, gdy chłopiec rysował jeszcze nieporadnie, ale już z fantazją i wigorem. Subiektywnego wyboru dokonała mama Agnieszka. Gdy czekając na pociąg lub przechodząc w pobliżu, znajdziemy kilka minut, wstąpmy do przytulnego wnętrza Cafe Lokomotywa. Aromatyczna kawa i obejrzenie prac dzieci na pewno wprawią nas w dobry humor. Teraz wybieramy najładniejszą pracę, za każdy głos przewidziano upominek. Można je też kupić. Cena dowolna, lecz nie mniejsza niż 10 zł. Szczegóły na www.prohomini.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.