O kotach bez kotów

Dyskusje, wykłady, warsztaty, morze rękodzieła i uroczych bibelotów – podczas spotkania poświęconego miłośnikom mruczących czworonogów, które odbyło się 7 marca, można było się wiele dowiedzieć i miło spędzić czas.
Pomysłodawczyni akcji Anna Budzińska (w środku) oraz Joanna  Müller i Magdalena Izabella Bielicka z miesięcznika „Kocie sprawy”
Pomysłodawczyni akcji Anna Budzińska (w środku) oraz Joanna
Müller i Magdalena Izabella Bielicka z miesięcznika „Kocie sprawy”

Inicjatorzy spotkania, czyli WCK i międzyleski gabinet weterynaryjnego Uprzejmy Łoś chcieli osiągnąć kilka celów. Po pierwsze, zgromadzić w jednym miejscu różne osoby i instytucje zajmujące się kotami, od fundacji prozwierzęcych (Koteria, Jokot, Fundacja Azylu Koci Świat, Grupa Pomocy Kotom Mrau), poprzez domy tymczasowe dla kotów (Pruszkowski Dom Tymczasowy), po wolontariuszy i specjalistów takich jak zoopsycholog Marta Chrzczanowicz. Po drugie, była to znakomita okazja do integracji miłośników kotów, wymiany informacji i doświadczeń, a także do kreatywnej zabawy.

Oprócz bezpłatnych porad, konsultacji i wykładów weterynarza odbyło się wiele warsztatów artystycznych, których tematem przewodnim był oczywiście kot. Dzieciaki i co śmielsi dorośli mogli lepić z gliny, robić recyclingowe torebeczki, malować gipsowe odlewy, kocie maski, a nawet spróbować trudnej sztuki witrażu. Działo się wiele i jednego mi w tym wszystkim tylko zabrakło – kotów. Przepraszam, był jeden, mruczący w dłoniach redaktor Joanny Müller z miesięcznika „Kocie sprawy”. Sądzę jednak, że to było zamierzone. Gdyby wszyscy przyszli tam ze swoimi pupilami, byłaby to istna kocia muzyka.

„Portret pupila”: Przy okazji polecamy w niedzielę, 22 marca wizytę w falenickiej filii WCK, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Portret pupila”. Zostały tam zgromadzone liczne zdjęcia przyniesione przez mieszkańców Wawra i przedstawiające ich zwierzęcych przyjaciół, współdomowników, nie tylko psów i kotów.WCK Falenica, ul. Włókiennicza 54, tel. 22 612 62 44, http://www.wck-wawer.pl, niedziela 22.03, godz. 16, wstęp wolny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.