Prezes Sikora

Od 23 marca nowym prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku została mieszkanka Józefowa, była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Anna Sikora.

880sikora

Zgodnie z naszymi przewidywaniamia na posiedzeniu rady nadzorczej PCZ został odwołany z funkcji prezesa Grzegorz Gałabuda, a jego miejsce zajęła Anna Sikora. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, byłemu prezesowi nie podano powodów takiej decyzji, jedynie podziękowano za współpracę z nadzieją na sprawne przekazanie obowiązków. – Nie wypada komentować mi tej decyzji – powiedział w rozmowie z „Linią” Grzegorz Gałabuda.

Tego samego dnia gabinet prezesa zajęła Anna Sikora i od razu przystąpiła do pracy. W ubiegłym tygodniu spotkała się ze związkami zawodowymi. – Mam nadzieję, że dialog oraz warunki, atmosfera pracy w szpitalu ulegną znacznej poprawie – powiedział na sesji rady powiatu 19 marca wicestarosta Paweł Rupniewski. – Póki co pani prezes Ania Sikora jeździ i załatwia sprawy związane z ZUS i ze spółdzielnią Naprzód – dodał wicestarosta. Niewykluczone, że to nie koniec zmian personalnych w szpitalu. – Musi być osoba odpowiedzialna za sprawy medyczne, jak i za sprawy finansowe. Pan Gałabuda, który pełnił rolę zarządu jednoosobowego, sam wskazywał na fakt, że zarząd musi być minimum dwuosobowy. Jeśli chodzi o sprawy personalne, naprawdę nie wiem, jak pani prezes będzie organizowała sobie pracę. Na pewno będziemy się temu przyglądać i opiniować – mówił na sesji Rupniewski. Zmiana prezesa nie była wbrew pozorom szeroko komentowana na sesji. Jedynie w kuluarach mówi się, że była to decyzja polityczna.

Anna Sikora ukończyła studia ekonomiczne w Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie. W latach 1998–2002 była radną Józefowa. Do 2006 r. była radną sejmiku mazowieckiego. W 2003 r. pełniła stanowisko zastępcy burmistrza Wawra. Później zasiadała w zarządzie spółki miejskiej Kupieckie Domy Towarowe, a w 2007 r. pełniła funkcję doradcy wojewody mazowieckiego Jacka Sasina. W tym samym roku w wyborach parlamentarnych została posłem na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 r. Anna Sikora uzyskała z ramienia PiS mandat radnej sejmiku mazowieckiego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.