Ścieżka rowerowa w poprawce

Kruchy, źle położony asfalt na ścieżce rowerowej przy ul. Wiejskiej w Otwocku został zerwany. Wykonawca prac naprawia swoje błędy, które sygnalizowali nam mieszkańcy, a „Linia“ interweniowała w tej sprawie u władz miasta.
Wykonawca zaczął wymieniać złą nawierzchnię ale w niektórych miejscach woda zaczęła zbierać się na nowo
Wykonawca zaczął wymieniać złą nawierzchnię ale w niektórych miejscach woda zaczęła zbierać się na nowo

Na początku ubiegłego tygodnia odebraliśmy kilka telefonów od czytelników, że nasza interwencja przyniosła skutek. Robotnicy, którzy prowadzą prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Wiejskiej, zerwali źle położony asfalt, o czym pisaliśmy w poprzednim numerze. Niestety, po położeniu nowego asfaltu sytuacja powtórzyła się. – Nie możemy przyjąć czegoś, co jest źle zrobione. W środę (11 lutego przyp. red.) byliśmy na miejscu i uzgodniliśmy, że przy takiej nawierzchni odebrać tego nie możemy. Stąd dalsze poprawki – mówi w rozmowie z „Linią” Anna Gut, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta.  Być może powodem problemów jest to, że masa asfaltowa jest źle przygotowana, bo praca asfalciarni nie ruszyła jeszcze pełną parą.

– Może działają na zasadzie jakiegoś półśrodka, jeśli chodzi o rozgrzewanie masy, i wtedy jest problem – podejrzewa naczelniczka. Miasto nie ponosi z tego tytułu dodatkowych kosztów. – Mamy w umowie zagwarantowane usuwanie przez wykonawcę usterek i wad, i jest na to określony termin wynikający z umowy. Okres gwarancji trwa trzy lata i przez ten czas mamy prawo żądać wymiany nawierzchni cały czas. – informuje Anna Gut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.