Sprawa „dziury” wraca do sądu

Spółka Dorex złożyła apelację od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który rozwiązał umowę wieczystego użytkowania gruntu w centrum Otwocka i zasądził wydanie miastu połowy nieruchomości, na której miała powstać galeria handlowo-usługowa. Z kolei druga połowa terenu, gdzie jest tzw. dziura zmieniła właściciela.

880dziura

Zachowanie spółki Dorex, która nie wybudowała na czas galerii w centrum Otwocka, pozostawiając parking podziemny i sterczące druty, było do przewidzenia. Korzystny dla miasta wyrok w sprawie „dziury”, który zapadł 17 grudnia 2014 r. został zaskarżony. Teraz sprawą zajmie się sąd apelacyjny. Dobra wiadomość jest taka, że tym razem wyrok powinniśmy poznać wcześniej, za około pół roku. Przypomnijmy, że pierwsza rozprawa trwała aż cztery lata.

Tymczasem druga połowa nieruchomości, która należała do spółki Orphea, została w lutym br. sprzedana innej spółce. Orphea w wyniku licytacji komorniczej kupiła w 2012 r. za 9 mln 800 tys. zł prawo wieczystego użytkowania tej części terenu, która kiedyś należała do Skarbu Państwa. Nowym nabywcą jest DELTA sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Członkiem zarządu tej spółki jest Christopher Bruce, mieszkający w Józefowie przy ul. Lelewela. Czy to było celowe dzia-łanie spółki Orphea, czy za DELTĄ, stoi ktoś nowy? Przekonamy się pewnie w najbliższym czasie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.