Walczą z rakiem

Karczewski Zespół Szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego przystąpił do Ogólnopolskiego Projektu „Rakoobrona”. W szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne poświęcone zapobieganiu rakowi piersi i rakowi szyjki macicy.

880rak

Ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna „Rakoobrona” jest skierowana do młodych ludzi w wieku 14-19 lat. Organizuje ją Fundacja Rosa oraz Fundacja Onkologiczną DUM SPIRO-SPERO. Celem akcji jest wczesna profilaktyka przeciwnowotworowa, która ma zwrócić uwagę na czynniki bezpośrednio zwiększające ryzyko zachorowań na raka. Organizatorzy chcą uświadomić młodzieży, że przed zachorowaniem na raka naprawdę można się bronić. Stąd pomysł, by nazwać kampanię „Rakoobrona”.

Uczniowie otrzymali wcześniej zaproszenia na spotkanie, które mogli przekazać swoim mamom, siostrom i koleżankom. Jego uczestniczki mogły dowiedzieć się, w jaki sposób badać swoje piersi. Obejrzały także filmy edukacyjne „Różowa wstążeczka”, „Wybierz życie pierwszy krok”. Spotkanie zostało zorganizowane przez szkolną pedagog Iwonę Wyrwas, nauczycielki Ewę Kardasiewicz i Grażynę Szot, oraz pielęgniarkę szkolną Teresę Suchecką. – To nie koniec naszych działań w ramach ,,Rakoobrony”. Już w kwietniu planujemy zająć się tematem raka płuc, a przed wakacjami poruszyć tematykę raka skóry – zapewnia Iwona Wyrwas.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.