Lidl w rękach wojewody

Lidl nie daje za wygraną i robi wszystko, aby w Otwocku u zbiegu ulic Rzemieślniczej i Górnej powstał pierwszy w powiecie market tej sieci. Inwestor zaskarżył decyzję starosty do wojewody, który teraz zdecyduje, czy Lidl otrzyma zgodę na budowę sklepu w tym miejscu.

lidl

Przypomnijmy, że na początku lutego br. wicestarosta Paweł Rupniewski odmówił przedstawicielowi Lidla udzielenia pozwolenia na budowę i zatwierdzenia projektu budowlanego. Powodem takiej decyzji było nieuzupełnienie w terminie braków w projekcie. Chodziło o niezachowanie odle-głości budynku marketu od ściany lasu, czyli względy pożarowe. Zgodnie z przepisami od granicy lasu powinna być zachowana odległość 12 m, a Lidl miałby powstać w odległości ok. 3,3 m.

Inwestorowi przysługiwało odwołanie się do wojewody od decyzji starosty, i z takiej drogi skorzystał. – Czekamy, aż  skończy się  postępowanie u wojewody. Wtedy poznamy decyzję – mówi w rozmowie z „Linią” wicestarosta Paweł Rupniewski. W przeszłości dochodziło już do sytuacji, w których wojewoda uchylał decyzję starosty otwockiego i inwestycja mogła powstać. Tak było w przypadku galerii handlowej przy ul. Górnej. Czy z Lidlem będzie podobnie? Okaże się wkrótce.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.