Ósme złoto Winek

Na rozegranych 14 marca w Ostrołęce Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin doskonale zaprezentowała się ekipa Klubu Sportów Walki Bushi. Agnieszka Winek po raz ósmy na tej imprezie sięgnęła po złoto w kumite.

KSW_Bushi

W  zawodach wzięło udział 180 zawodników z 33 klubów z województw mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Na starcie pojawiło się większość najlepszych zawodników z tego rejonu, którzy potraktowali mistrzostwa jako sprawdzian przed najważniejszymi wiosennymi startami – mistrzostwami świata i Europy.

Tradycyjnie już najlepiej w ekipie zaprezentowała się sensei Agnieszka Winek (kumite kobiet do 60 kg). Nie tylko nie dała ona szans rywalkom w kumite, bezapelacyjnie wygrywając trzy walki, ale wystąpiła jeszcze w kata, w której zdobyła brązowy medal, ustępując jedynie dwóm od lat specjalizującym się w tej konkurencji zawodniczkom. W kumite Winek pokonała kolejno Antoninę Sochaczewską z UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, Katarzynę Krajzę-Moczydłowską, mistrzynię Europy IKO w kategorii do 65 kg z Kijowa z 2013 roku, oraz reprezentantkę gospodarzy Emilię Płoszczyńską, brązową medalistkę Mistrzostw Europy IKO w Padwie z 2011 roku, wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski. Turniej dla Winek był sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Tokio 18 kwietnia, oraz mistrzostwami Europy, które zostaną rozegrane 9 maja w Berlinie.

Doskonale wypadł także najmłodszy z ekipy KSW Bushi na tym turnieju Karol Brejtfus (kat. młodzików do 55 kg). Zdominował on rywali doskonałym przygotowaniem taktyczno-technicznym, które pozwoliło mu wszystkie trzy walki wygrać przez punkty zdobyte za trafienia w głowę. Na tym poziomie wyszkolenia tak spektakularne zwycięstwa zdarzają się tylko zawodnikom doskonale przygotowanym i o ogromnych wrodzonych predyspozycjach.
Wielkim przegranym imprezy został jeden z najbardziej utytułowanych wychowanków sensei Pawła Juszczyka – Szymon Olpiński (kat. juniorów do 70 kg). W drodze do finału Olpiński bez problemu wygrał trzy walki. W starciu finałowym, zarówno w rundzie podstawowej, jak i w dogrywce, dominował nad rywalem, a jego przewaga powiększała się wraz z upływem czasu. W ostatniej sekundzie dogrywki zawodnik KSW Bushi wykonał spektakularne noży-cowe kopnięcie okrężne z wyskoku, którym posłał swojego rywala „na deski”. Na turnieju rozgrywanym według przepisów światowych oznaczałoby to zwycięstwo przed czasem. Jednak te zawody były rozgrywane według przepisów Polskiego Związku Karate, które nie zezwalają na wykonywanie mocnych kopnięć w głowę zawodnikom poniżej 18. roku życia. W efekcie, wskutek protestu złożonego przez trenera znokautowanego zawodnika, po burzliwej naradzie sędziowskiej, błyskotliwą technikę Szy- mona uznano za faul i ostatecznie musiał się on zadowolić tylko srebrnym medalem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.