Hiszpanie nad Świdrem

Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek AK w Józefowie często uczestniczy w uczniowskich wymianach międzynarodowych. Ostatnio w szkole przebywały dwie grupy młodzieży z różnych części Hiszpanii.

DSC01251

Takich gości w józefowskim gimnazjum jeszcze nie było. 26 uczniów ze szkoły w Galicji przyjechało do Józefowa 19 marca. Kilka dni później, 22 marca, dołączyła do nich 22-osobowa grupa z Katalonii.

Na początku goście zwiedzali szkołę, która bardzo im się spodobała. Podobał im się także sam Józefów. Jednak najwięcej atrakcji cze- kało w stolicy. Młodzi Hiszpanie zwiedzali Stare Miasto, Łazienki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy. Byli w Centrum Nauki „Kopernik”. Uczestniczyli także w przejażdżce wozami po okolicznych lasach, która zakończyła się zabawą przy ognisku.

Organizując tę wymianę, polska grupa realizowała projekt językowo-kulturowy „Santa Perpetua and Józefów – tak odległe, ale czy tak różne?”. W pracy nad projektem józefowscy uczniowie przygotowali prezentację na temat miasta i przedstawili ją w języku angielskim wszystkim uczestnikom wymiany oraz gościom podczas pożegnalnego spotkania, które odbyło się w auli szkoły 26 marca. Tego dnia obie grupy gości wyleciały do Hiszpanii.
Trudno było się pożegnać, bo młodzież bardzo się zżyła. Były wspólne imprezy, rozgrywki sportowe i spotkania towarzyskie. Każda minuta w tych kilku dniach wypełniona była atrakcjami. Duża w tym zasługa rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w organizację pobytu hiszpańskich gości. Ci zachwycili się Polską – tutejszą gościnnością, otwartością i doskonałym przygotowaniem całego ich pobytu. Powiedzieli, że jak tylko wrócą, to natychmiast zaczną przy- gotowania do rewizyty. Dyrektorzy obu szkół zapewnili, że w przyszłym roku wymiana będzie kontynuowana. Tymczasem polscy uczniowie już nie mogą się doczekać majowego spotkania w Hiszpanii.

LINK TESTOWY

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.