Pierwsza pani wiceprezydent

Agnieszka Wilczek od środy, 1 kwietnia (to nie jest prima aprilis!) jest nowym wiceprezydentem Otwocka. Zastąpiła Artura Brodowskiego, którego prezydent odwołał wcześniej z tego stanowiska.

wilczek

Dla nowej pani wiceprezydent jest to powrót do magistratu. Jest rodowitą otwocczanką, miała już okazję pracować wcześniej w urzędzie miasta w wydziale zamówień publicznych. Agnieszka Wilczek jest ekspertem w dziedzinie zarządzania, w tym zarządzania finansami. Ukończyła Politechnikę Warszawską i Szkołę Główną Handlową na kierunku zarządzanie finansami oraz Uniwersytet Warszawski na kierunku zarządzanie jednostkami organizacyjnymi. Jest też rzeczoznawcą majątkowym.

W swojej dotychczasowej pracy pełniła funkcje eksperckie i kierownicze, głównie w instytucjach sektora samorządowego i rządowego. Przez wiele lat była związana zawodowo z Ministerstwem Finansów. Ma doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy z UE, wiedzę z zakresu przygotowania i rozliczania unijnych projektów. Współpracowała z placówkami oświatowymi w zakresie infrastruktury. Zajmowała się promocją i działaniami informacyjnymi w projektach unijnych.W urzędzie miasta będą jej podlegać Oświata Miejska, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Ośrodek Pomocy Społecznej, Otwockie Centrum Kultury.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl