Pierwsza pani wiceprezydent

Agnieszka Wilczek od środy, 1 kwietnia (to nie jest prima aprilis!) jest nowym wiceprezydentem Otwocka. Zastąpiła Artura Brodowskiego, którego prezydent odwołał wcześniej z tego stanowiska.

wilczek

Dla nowej pani wiceprezydent jest to powrót do magistratu. Jest rodowitą otwocczanką, miała już okazję pracować wcześniej w urzędzie miasta w wydziale zamówień publicznych. Agnieszka Wilczek jest ekspertem w dziedzinie zarządzania, w tym zarządzania finansami. Ukończyła Politechnikę Warszawską i Szkołę Główną Handlową na kierunku zarządzanie finansami oraz Uniwersytet Warszawski na kierunku zarządzanie jednostkami organizacyjnymi. Jest też rzeczoznawcą majątkowym.

W swojej dotychczasowej pracy pełniła funkcje eksperckie i kierownicze, głównie w instytucjach sektora samorządowego i rządowego. Przez wiele lat była związana zawodowo z Ministerstwem Finansów. Ma doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy z UE, wiedzę z zakresu przygotowania i rozliczania unijnych projektów. Współpracowała z placówkami oświatowymi w zakresie infrastruktury. Zajmowała się promocją i działaniami informacyjnymi w projektach unijnych.W urzędzie miasta będą jej podlegać Oświata Miejska, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Ośrodek Pomocy Społecznej, Otwockie Centrum Kultury.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.