Zamówił laptopa, a dostał deskę

Mieszkaniec Otwocka skusił się na promocyjną ofertę i po okazyjnej cenie kupił w Internecie markowy laptop. Po otwarciu przesyłki z niedowierzaniem przecierał oczy ze zdumienia. W paczce zamiast komputera była… trzykilogramowa deska!
Otwocczanin za tę stylową deskę zapłacił 390 zł
Otwocczanin za tę stylową deskę zapłacił 390 zł

Mężczyzna od dawna szukał wymarzonego świątecznego prezentu dla kogoś bliskiego. Chciał kupić nowego i markowego laptopa. Przeglądał strony internetowe i różne portale w poszukiwaniu sprzętu elektronicznego. I wreszcie znalazł laptopa znanej światowej marki. – Zamówiony sprzęt miał być prezentem. Sprzedawca zaoferował mu podejrzanie niską cenę, bo tylko 390 zł. Tyle miał kosztować sprzęt, który na rynku jest znacznie droższy – tłumaczy komisarz Jarosław Sawicki z otwockiej komendy policji. – Taka cena powinna wzbudzić wątpliwości kupującego – dodaje.

Mężczyzna cieszył się, że kupił sprzęt za tak niską cenę. Nie sprawdził jednak, czy sprzedawca jest rzetelny i słono za to zapłacił. Kiedy wreszcie doczekał się przesyłki i otwierał paczkę, zdębiał. Ze zdumienia przecierał oczy, bo w paczce nie było wymarzonego laptopa. – W przesyłce zamiast sprzętu znajdowała się trzykilogramowa deska – mówi komisarz Sawicki.

Mężczyzna zgłosił sprawę na policję. Funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością gospodarczą przestrzegają przed internetowymi oszustami. – Niestety, część internautów decyduje się na zakupy przedmiotów po okazyjnej cenie u sprzedających, którzy nie mogą poszczycić się chociażby pozytywnymi komentarzami wystawionymi przez osoby kupujące – podkreśla komisarz.

Jak nie dać się oszukać? Korzystaj tylko ze znanych i sprawdzonych portali internetowych. Wybieraj sprzedawców, którzy mają pozytywne komentarze. – Szczególną czujność powinna wzbudzić niewielka liczba komentarzy pozytywnych lub ich brak – wylicza komisarz. Wybieraj  formę płatności zapłaty „za pobraniem” – kiedy upewnisz się, co jest w przesyłce, dokonasz płatności. Kupując telefon komórkowy, zapytaj o dowód zakupu – to pozwoli uniknąć kupienia telefonu kradzionego. Natomiast zamawiając sprzęt RTV, po- proś o oprogramowanie i instrukcję obsługi – nowy sprzęt na pewno ją posiada. Zachowaj także korespondencję elektroniczną ze sprzedawcą. W razie oszustwa łatwiej będzie go odnaleźć.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.