Zapisz się do nowej przychodni

Niby nowa, a jednak… stara. Otwarta na początku kwietnia przychodnia przy ul. Otwockiej 28 zachęca nie tylko czystością i nowymi pomieszczeniami, ale i „starymi” sprawdzonymi lekarzami. Trwają właśnie zapisy do nowej placówki.
Wizyta u stomatologa może okazać się przyjemna
Wizyta u stomatologa może okazać się przyjemna

Pacjenci w nowej przychodni nie powinni czuć się zagubieni, bo przyjmują w niej starzy znajomi – interniści: Zbigniew Grzanka, Artur Siwiec, Lucyna Sobolewska, Katarzyna Wierzbicka oraz Piotr Banasiak (dyrektor przychodni), stomatolog Bogumiła Łuczak-Odrobina, pediatrzy: Alicja Flis, Sławomir Gąsior oraz ginekolodzy.

Do przychodni zapisać się można, dzwoniąc pod niezmieniony numer telefonu: 22 780 65 91, od godziny 7.30. W pierwszej kolejności rozdawane są numerki zgromadzonym w poczekalni pacjentom. Jednak żeby je otrzymać, należy przyjść o wiele wcześniej. Pacjenci mówią, że już o godzinie 6.00 przed budynkiem przychodni stoi długa kolejka. Potrzebę oczekiwania potwierdzili pracownicy rejestracji. Dlatego może się okazać, że przy zapisie telefonicznym zabraknie wolnych numerków. Natomiast do poradni „K” można zapisać się telefonicznie, dzwoniąc pod nu-mer 22 610 37 46, po godzinie 15.

Specjaliści będą przyjmować zgodnie z godzinami podanymi na tablicach informacyjnych umieszczonych przy gabinetach. Niewykluczone jednak, że za kilka tygodni godziny te zostaną zmienione. Punkt pobrań działa od godziny 8.00 do 9.00. Pacjenci mogą już wykonać badania EKG i USG, ale na RTG trzeba będzie jeszcze poczekać – zgodnie z informacjami uzyskanymi w rejestracji, najprawdopodobniej do czerwca.

– Przychodnia czynna jest w godzinach zgodnych z wymaganiami Narodowego Funduszu Zdrowia, a więc od 7.30 do 18.00 – informuje dyrektor placówki, lekarz internista Piotr Banasiak, który pokazał nam gabinety: stomatologiczny, położnej oraz lekarzy pierwszego kontaktu, znajdujące się na pierwszym piętrze. Osoby mające problemy z poruszaniem mogą skorzystać z windy.

2 komentarze do “Zapisz się do nowej przychodni

  • 17 maja 2015 o 20:31
    Permalink

    Dziękuję za takich lekarzy. Grzanka- cham i prostak (przyszłam do niego z wielką gorączką, stwierdził, ze panikuję- dopiero jak skojarzył nazwisko zorientował się, ze mój ojciec to jego znajomy- p.s. miałam anginę ropną). U Łuczakowej byłam na konsultacji w ciąży, rozmawiała o mnie z asystentką takim tonem, jakby mnie nie było, z lekceważeniem: „była”, „miała robione” etc. Banasiak-lekarz, który wie wszystko najlepiej. Zachorowałam na anginę. Dał mi antybiotyk, chociaż mu mówiłam, że pewnej grupy leków nie toleruję. Zapewniał, ze ten do nich nie należy. Po leku omal nie wykitowałam. Nowa przychodnia, ale personel medyczny i pielęgniarki dalej żyją w czasach komuny. Uciekłam do Warszawy, do prywatnej przychodni, która też współpracuje z NFZ. Inna mentalność lekarzy i pielęgniarek. Szanują pacjenta, zawsze są życzliwi, zajęli się moim zdrowiem na medal- o Karczewie tego nie mogę powiedzieć.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.