Biznes nie znosi ciszy

Informacja o wprowadzeniu ograniczenia działalności usługowej i handlowej w godzinach nocnych na terenie Otwocka wywołała niezadowolenie lokalnych przedsiębiorców. Zapowiedzieli, że będą wnioskować do wojewody o uchylenie tej uchwały.
Cała sprawa zaczęła się od hałaśliwej myjni przy ul. Rycerskiej
Cała sprawa zaczęła się od hałaśliwej myjni przy ul. Rycerskiej

Wątpliwości dotyczą listy przedsiębiorstw, które mogą być otwarte w godzinach od 22.00 do 6.00 rano. – Są zastrzeżenia, że ta uchwała pominęła m.in. sklepy monopolowe i inne działalności, które nie mają kodu PKD (Polska Klasyfikacja Działalności – przyp. red.) odnośnie do funkcjonowania sklepów spożywczych – poinformował na sesji 13 kwietnia przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. Przypomnijmy, że uchwała o tzw. ciszy nocnej została podjęta przez radę 31 marca i zacznie obowiązywać po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

– Katalog firm i branż, które będą objęte tą uchwałą, jest cały czas otwarty i możliwy do przedyskutowania. Czekamy na oficjalne propozycje od przedsiębiorców, jak go rozszerzyć ewentualnie o te branże, które chcieliby, żeby były w nim ujęte i mogły prowadzić działalność także od godz. 22.00 do 6.00 rano – mówi prezydent Zbigniew Szczepaniak.

W tym celu na stronie internetowej urzędu miasta http://www.otwock.pl ma pojawić się odnośnik w sprawie zamieszczania uwag do projektu uchwały. Przedsiębiorcy mają zabrać głos na piśmie. – Forum Przedsiębiorców podniesie różnego rodzaju kwestie, jeśli chodzi o zakłady produkcyjne, usługowe i inne. Zamiar był inny, a wyszło trochę inaczej. Przedsiębiorcy zostali w jakiś sposób ograniczeni – mówił na sesji radny Dariusz Piętka, który należy do Forum Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego.

Mieszkańcy, którzy zwrócili się do władz miasta o pomoc w sprawie uciążliwej myjni bezdotykowej przy ul. Rycerskiej w Otwocku, czego konsekwencją była uchwała w sprawie ciszy nocnej, przekonują:

– Nie chcemy wszczynać żadnej wojny między przedsiębiorcami a mieszkańcami. Po prostu jednym podpisem starosty nasze spokojne życie zostało przekreślone. Uchwały nie można przyjąć dla jednego obiektu. Wzorując się na Józefowie, gdzie taka uchwała została podjęta, zaproponowaliśmy takie rozwiązanie w Otwocku. Chcemy doprowadzić do zamknięcia tej myjni, bo ona jest w ścisłej zabudowie domków jednorodzinnych. Jeśli myjnia zostanie zlikwidowana, uchwała nie będzie potrzebna – zwróciła uwagę Anna Kucharska, reprezentantka mieszkańców bezpośrednio dotkniętych działalnością myjni.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.