Dzieciaki pełne Energii

Przez dwa dni starsi i młodsi mieszkańcy Otwocka mogli odbyć niezwykłą podróż do krainy… prądu. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło mobilne centrum nauki „Planeta Energii“, które w ubiegłym tygodniu zawitało do parku miejskiego.
Zwycięska klasa z  pamiątkowymi dyplomami
Zwycięska klasa z pamiątkowymi dyplomami

Wizyta miasteczka była nagrodą dla uczniów klasy IId i nauczycielki Doroty Pucyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku, którzy znaleźli się wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego organizowanego przez Grupę Energa. Dzięki nim każdy, kto 16 lub 17 kwietnia przyszedł do parku, mógł za darmo przekonać się, że nauka podana w ciekawy sposób nie musi być nudna. Chętnych nie brakowało, zwłaszcza że organizatorzy przygotowali konkursy z ciekawymi nagrodami.

Jako pierwsi „Planetę Energii” zwiedzili uczniowie zwycięskiej klasy wraz z nauczycielką Dorotą Pucyńską, dyrektor „Dwunastki” Danutą Szyszko i prezydentem Zbigniewem Szczepaniakiem, który objął honorowy patronat nad wizytą miasteczka w Otwocku. Poprzez zabawę dowiedzieli się m.in. tego jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz jakie stwarza zagrożenia, jeśli niewłaściwie z niego korzystamy. Uczniowie odebrali także dyplomy za udział w konkursie i edukacyjne nagrody.

Na gości miasteczka w kosmicznych namiotach czekało wiele atrakcji, m.in. Energobus, czyli laboratorium na kółkach ze ścieżką dydaktyczną przedstawiającą historię prądu od elektronu do elektrowni, ciekawe doświadczenia prowadzone przez pracowników akademickich oraz film, który dzięki specjalnym okularom można było obejrzeć w trójwymiarze. Każdy mógł też sprawdzić, ile prądu zużywają niektóre urządzenia domowe, poznać zasady segregacji śmieci i zobaczyć gniazdka elektryczne z całego świata.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.