Józefów pływa najlepiej

Obecność w mieście basenu wpływa na umiejętność pływania jego mieszkańców – ten prosty wniosek potwierdziły ostatnie Mistrzostwa Powiatu Otwockiego. W większości kategorii triumfowali uczniowie józefowskich szkół.
Zawodnicy uważnie obserwowali swoich kolegów
Zawodnicy uważnie obserwowali swoich kolegów

Po kilkuletniej przerwie do cyklu Mistrzostw Powiatu Otwockiego powróciły zawody w pływaniu. Odbyły się oczywiście na basenie józefowskiego Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji. 10 kwietnia o godz. 9 swoje zmagania rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych, a niecałe dwie godziny później zmienili ich zawodnicy z gimnazjów. Rywalizowano w sztafetach oraz w wyścigach indywidualnych stylem grzbietowym i dowolnym. Na koniec policzono czasy wszystkich pływaków i na tej podstawie wyłoniono zwycięzców.

Najlepiej spisały się szkoły z Józefowa – gimnazjum wygrało w obu kategoriach. Świetnie spisały się także dwie józefowskie podstawówki, jedynie wśród chłopców ustępując SP nr 12 z Otwocka. Okazało się, że regularne korzystanie z basenu (tak jest w większości klas józefowskich szkół) przekłada się na wyniki sportowe. Zawody przeprowadzili ratownicy i instruktorzy pracujący w ICSiR, a dyplomy, puchary i medale wręczył koordynator zawodów ze strony powiatu Grzegorz Sychowiec.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.