Wiosenne porządki w Otwocku

Przeszkadzają Ci śmiecie w Twoim otoczeniu? Chcesz zrobić coś dla środowiska? Przyjdź i przyłącz się do akcji sprzątania Otwocka w najbliższą sobotę, 25 kwietnia. Do udziału zapraszają radni i prezydent.
Otwockie lasy wymagają  wielkiego sprzątania
Otwockie lasy wymagają wielkiego sprzątania

Zbiórka chętnych do wspólnego sprzątania odbędzie się o godz. 11 w wyznaczonych punktach (patrz ramka). Urząd miasta dostarcza worki na śmieci i rękawiczki, które będzie można odebrać od lokalnych koordynatorów – radnych lub wskazanych przez nich osób. Kontenery na śmiecie zostaną ustawione w siedmiu lokalizacjach na terenie miasta, gdzie będzie prowadzona akcja. Sprzątanie odbędzie się niezależnie od pogody.

Pomysłodawcą akcji jest radny Przemysław Bogusz, który zachęcał do udziału w niej wszystkich radnych podczas sesji 13 kwietnia. Trzy dni później na komisji ochrony środowiska deklarację obecności i koordynowania akcji zgłosiło tylko siedmioro radnych. Jak się okazało, wyznaczony termin nie wszystkim pasuje.

– 25 kwietnia mam imieniny, więc nie jestem w stanie tego zrobić – stwierdził radny Marek Leśkiewicz. – Spojrzałem w grafik, niestety nie będę mógł 25 kwietnia wziąć udziału – poinformował radny Dariusz Piętka. Liczymy na to, że mieszkańcy tego dnia nie zawiodą!

Gdzie sprzątamy?

  • 1. Świder Wschodni, ul. Żwirki i Wigury na wysokości os. Sienkiewicza – radna Małgorzata Rock
  • 2. Świder Zachodni, ul. Turystyczna przy moście dawnej kolejki wąskotorowej, na wys. plaży miejskiej – radny Jakub Kosiński
  • 3. Świdry Wielkie, koniec ul. Warsztatowej od strony dawnego wysypiska śmieci – radny Bernard Wojciechowski
  • 4. Kresy, parking na rogu ulic Łukasińskiego i Czerskiej – radny Jarosław Margielski
  • 5. Śródborów, ul. Ujejskiego, pomiędzy ulicami Fredry i Zamenhofa – radny Przemysław Bogusz
  • 6. Bojarowo, skrzyżowanie ulic Kraszewskiego i Wczasowej – Katarzyna Łakomska
  • 7. Jabłonna, naprzeciwko remizy OSP – Weronika Kwiek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.