Zlot na szlaku

Jamboree on The Trail jest corocznie obchodzonym dniem wspólnej wędrówki Światowego Ruchu Skautowego. Także otwoccy harcerze włączają się w tę akcję i zapraszają wszystkich chętnych na wyprawę brzegiem Świdra już w przyszłą sobotę, 9 maja
Zeszłoroczna edycja podzielona była na część rowerową i pieszą. W tym roku będzie samo wędrowanie
Zeszłoroczna edycja podzielona była na część rowerową i pieszą. W tym roku będzie samo wędrowanie

Każdego roku od 17 lat w drugi weekend maja skauci z wielu krajów, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania, wyruszają na szlak. Może to być skromny spacer ścieżką przyrodniczą lub biwak w lesie, np. dla zuchów i młodszych harcerzy, albo dłuższa wędrówka połączona często ze zdobywaniem sprawności. Można pójść na szlak pieszo lub pojechać rowerem, popłynąć kajakiem lub odbyć wycieczkę konno. Wędrownicy i instruktorzy organizują przy tej okazji także projekty związane z wyznaczaniem nowych lub odnową zapomnianych szlaków. Najważniejsze to być tego dnia na trasie.

W tym roku Jamboree on The Trail odbywa się już po raz osiemnasty, a w Otwocku po raz trzeci.

– Jak dotąd robiliśmy wspólne zloty na szlaku dwukrotnie. W zeszłym roku była trasa rowerowa, w której uczestniczyły 23 osoby, oraz piesza dla 76 uczestników. Na koniec zrobiliśmy ognisko. Wszystkim bardzo się podobało i tym razem też chcemy zaproponować ciekawą wyprawę. Trasa poprowadzi brzegami rzeki Świder – wyjaśnia Michał Łabudzki z otwockiego Hufca ZHP.

Harcerze zachęcają do wspólnego wędrowania. Jest to inicjatywa otwarta dla wszystkich. Atrakcji i pięknych miejsc nie zabraknie. Zbiórkę zaplanowano na Skwerze Szarych Szeregów przy ul. Armii Krajowej w sobotę, 9 maja o godz. 10. Zakończenie około godz. 17. Szczegóły już w następnym numerze „Linii Otwockiej”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.