Zwolniło się miejsce w radzie

31 marca Kacper Kamiński złożył mandat radnego powiatowego. Powodem takiej decyzji jest zmiana miejsca pracy i zamieszkania dotychczasowego radnego. Kto zastąpi go w radzie? Kolejni na liście są lekarze Ludwik Antczak i Małgorzata Wielopolska.

kaminski kacper

Kacper Kamiński dostał pracę w europarlamencie jako polityczny attaché, asystent. Takie informacje podały ogólnopolskie media. Przypomnijmy, że syn wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości i byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego już drugą kadencję zasiadał w radzie powiatu otwockiego, pozostając w opozycji do rządzącej koalicji.

„Linia” zapytała samego zainteresowanego o powody rezygnacji z funkcji radnego.

„W związku ze zmianą miejsca pracy i zamieszkania podjąłem decyzję o rezygnacji z mandatu radnego. Obecnie nie mógłbym już tak jak dotychczas  być w pełni zaangażowany w pełnienie tej funkcji i nie chciałbym przez to stracić zaufania mieszkańców, bo na nim bardzo mi zależy. Sprawy naszej społeczności będą mi zawsze bliskie i dalej zamierzam pracować na jej rzecz. Pragnę podziękować Państwu za współpracę przez ostatnie lata. To był dla mnie zaszczyt móc Państwa reprezentować” – napisał w oświadczeniu dla „Linii” Kacper Kamiński.

W wyborach samorządowych w 2014 roku, w których startował z listy PiS-u, Kamiński otrzymał 942 głosy. Po jego rezygnacji pierwszy w kolejce do objęcia mandatu radnego w powiecie jest Ludwik Antczak, lekarz, były radny miasta Otwocka (otrzymał 277 głosów). Po nim jest Małgorzata Wielopolska, ordynator oddziału pediatrycznego w powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku (zdobyła 250 głosów). Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Ludwik Antczak prawdopodobnie odmówi przy- jęcia mandatu radnego. Jeśli to się potwierdzi, w radzie zasiądzie doktor Wielopolska, o ile oczywiście przyjmie mandat. Wszystko rozstrzygnie się  niebawem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.