Kasa czeka na pomysłową młodzież

Jesteście grupą uczniów gimnazjum lub liceum? Macie od 13 do 18 lat? Interesuje was informatyka, komputery, gry, roboty? Macie pomysł na związany z tym projekt? Jeśli tak, możecie zdobyć na jego realizację nawet trzy tysiące złotych!
O tym, że u młodych ludzi „główka pracuje”, przekonywał już Pomysłowy Dobromir
O tym, że u młodych ludzi „główka pracuje”, przekonywał już Pomysłowy Dobromir

Konkurs pod hasłem „Inicjatywy młodzieżowe” ogłasza Otwarta Pracownia Cyfrowa, założona przez Fundację Ad Hoc i działająca w Wawerskim Centrum Kultury.

– Zależy nam na projektach, które odpowiadają na potrzeby lub rozwiązują problemy mieszkańców Warszawy albo konkretnej grupy, np. osób starszych, rodziców z dziećmi, niepełnosprawnych. Pomysł musi wykorzystywać lub promować technologie informatyczne, uczyć odpowiedzialnego korzystania z internetu i mediów cyfrowych. Myślę, że podjęcie tego wyzwania pozwoli młodym ludziom rozwijać własne zainteresowania i zdobyć nowe umiejętności – opowiada Agnieszka Świątecka, prezes Fundacji Ad Hoc.

Co należy zrobić? Najlepiej zacząć od opisu projektu i zgłoszenia poprzez formularz dostępny na stronie http://www.inicjatywy.adhoc.org.pl, który należy następnie wysłać na adres fundacja@adhoc.org.pl. Na początku każdego miesiąca komisja wybierze wnioski, które przejdą do następnego etapu. Tu do najlepszych grup dołączy mentor, który pomoże dopracować szczegóły projektu, ustalić harmonogram i budżet. Z nim też młodzi ludzie napiszą szczegółowy wniosek o dofinansowanie.

– Na podstawie przygotowanego szczegółowego wniosku komisja podejmuje decyzję o przyznaniu dotacji. Po podpisaniu umowy można będzie realizować swój pomysł. Na-sza pracownia zapewnia sprzęt, salę na spotkania i szkolenia – podkreśla Świątecka. Więcej o konkursie na stronie: http://www.inicjatywy.adhoc.org.pl.

  • Otwarta Pracownia Cyfrowa
    Działa od kwietnia 2014 roku w Wawerskiej Strefie Kultury. Jej celem jest promowanie nowoczesnych technologii poprzez interesujące projekty, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Oferuje zajęcia komputerowe dla różnych grup odbiorców i na różnym poziomie zaawansowania, naukę programowania, grafiki komputerowej, wideo, druku 3D, otwarte wykłady i warsztaty. Pracownia wykorzystuje, tworzy i promuje wolne i otwarte oprogramowania, a rezultaty prowadzonych projektów udostępnia na otwartych licencjach. Zaprasza wszystkich do uczestnictwa i współpracy, dzielenia się pomysłami i wiedzą. Oferuje zaplecze i wsparcie w tworzeniu ciekawych projektów. Międzylesie, ul. Żegańska 1a, sala 112/114, http://www.adhoc.org.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.