Ograniczone patrole

Od 1 maja na ulicach Otwocka będzie bezpieczniej, ale… tylko dwa dni w tygodniu, i to popołudniami. W tym czasie o porządek i spokój zadbają dwa dodatkowe patrole policji.
20 tys. zł nie wystarcza, aby zapewnić patrole każdego dnia, ale nawet gdyby przekazano więcej pieniędzy, nic by to nie zmieniło
20 tys. zł nie wystarcza, aby zapewnić patrole każdego dnia, ale nawet gdyby przekazano
więcej pieniędzy, nic by to nie zmieniło

Dzięki porozumieniu zawartemu między miastem a komendą powiatową policji na ulicach Otwocka pojawią się dodatkowi stróże prawa pełniący tzw. służby ponadnormatywne. Policjanci będą patrolować ulice w piątki i soboty (po dwa piesze patrole) w godzinach popołudniowych.

Rada miasta przeznaczyła na ten cel 20 tys. zł. Taka kwota nie wystarcza, aby zapewnić patrole każdego dnia, ale nawet gdyby przekazano więcej pieniędzy, nic by to nie zmieniło.

– Rozmawiałem z komendantem w tej sprawie. Możemy zwiększyć poziom dofinansowania, żeby było więcej patroli, ale policja też musi mieć określony czas przerwy. Nie może iść ze służby na służbę. I tu jest problem. Nie możemy przekazać więcej środków niż wnioskuje komenda. Wnioszono o 20 tys. i taka kwota została w budżecie zapewniona – informuje przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Dwa patrole nie będą w stanie patrolować całego miasta, więc będzie trzeba wybrać najbardziej niebezpieczne rejony. Pierwsze propozycje już są. Radni z komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego przegłosowali wniosek radnego Dariusza Kosyły o stałe patrole  górki w sąsiedztwie bloków przy ul. Kruczej i Armii Krajowej z uwagi na osoby spożywające tam alkohol i zakłócające spokój.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.