Otwocki biznes daje radę

Od 23 kwietnia przy prezydencie działa Rada Przedsiębiorców. Jej zadaniem będzie opiniowanie i doradzanie głowie miasta w sprawach związanych z rozwojem przedsiębiorczości w Otwocku.
Skład rady: Jacek Jankiewicz, Marek Kocko, Robert Korab, Elwira Kowalska, Mateusz Krawczyk,  Wojciech Krawczyk, Sławomir Moch, Ireneusz Paśniczek, Andrzej Pieniak, Dariusz Piętka,  Marzena Salamon, Piotr Skoczek i Andrzej Wysoczański
Skład rady: Jacek Jankiewicz, Marek Kocko, Robert Korab, Elwira Kowalska, Mateusz Krawczyk, Wojciech Krawczyk, Sławomir Moch, Ireneusz Paśniczek, Andrzej Pieniak, Dariusz Piętka, Marzena Salamon, Piotr Skoczek i Andrzej Wysoczański

Podczas spotkania z przedstawicielami Forum Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego Zbigniew Szczepaniak wydał zarządzenie, w którym powołał Radę Przedsiębiorców przy prezydencie miasta. Będzie ona sprawować funkcje opiniodawczo-doradcze w sprawach związanych z rozwojem przedsiębiorczości w Otwocku.

Rada Przedsiębiorców liczy obecnie trzynastu członków. Należą do niej przedstawiciele otwockich przedsiębiorców wchodzących w skład Forum Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego. Uczestnictwo w radzie ma charakter społeczny. Jej członków powołuje i odwołuje prezydent. Kadencja rady trwa trzy lata. Szczegóły dotyczące jej zadań zamieściliśmy w ramce. Na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się w urzędzie miasta 23 kwietnia, na przewodniczącego rady został wybrany Andrzej Wysoczański, a na wiceprzewodniczącego Elwira Kowalska.

Zostały przyjęte też dwie uchwały. Pierwsza mówi o cyklicznych spotkaniach z prezydentem w urzędzie miasta w trzeci czwartek każdego miesiąca. Druga uchwała dotyczy zaskarżenia przez Radę Przedsiębiorców uchwały rady miasta w sprawie ograniczenia działalności gospodarczej od godz. 22.00 do 6.00 rano. Rada zapowiedziała wysłanie wniosku do wojewody w sprawie uchylenia uchwały.

-Ta uchwała godzi w interesy lokalnych przedsiębiorców. Naszym zdaniem jest bublem prawnym. Nie zawiera całego katalogu przedsiębiorstw, które nie powinny być wykluczone z nocnej działalności. Jeśli już miałaby wejść w życie, to powinna mieć zapis, że przedsiębiorstwa dotknięte tą uchwałą są zwolnione w 1/3 z podatku dochodowego. Rekompensowałoby to w jakiś sposób te ograniczenia – powiedział w rozmowie z „Linią” Ireneusz Paśniczek, przedsiębiorca i członek nowej rady działającej przy prezydencie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.