Pogoda dla biegaczy

W sobotę, 18 kwietnia już po raz drugi odbył się bieg śladami Kolejki Wąskotorowej. Biegaczom nie przeszkodziła brzydka pogoda i tłumnie stawili się na starcie imprezy.

DSC_1583

Zawodnicy rywalizowali przede wszystkim w biegu głównym na 10 km. Start zaplanowano o godz. 14.03 – zgodnie z rozkładem kolejki – spod jej pomnika w Karczewie. Sygnałem do rozpoczęcia biegu był gwizd lokomotywy. Meta znajdowała się w Józefowie przy budynku szkoły im. św. Tomasza z Akwinu.

Oprócz biegu głównego rywalizowano także na dystansie trzech km, spora grupa zawodników wzięła udział w Nordic Walking na siedem km, a dzieci miały szansę przebiec 50, 150 i 400 m. Łącznie w imprezie uczestniczyło ok. 350 biegaczy. Wszyscy dostali pamiątkowe, wyjątkowe – bo drewniane – medale, a najlepszym nagrody wręczali m.in. burmistrz Karczewa Władysław Łokietek, wicestarosta Paweł Rupniewski, wiceprezydent Otwocka Agnieszka Wilczek, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Józefowa Marianna Jakubowska. Władze samorządowe ufundowały pamiątkowe puchary dla najlepszych biegaczy reprezentujących trzy gminy powiatu otwockiego. Na mecie przygrywała kapela Seniores Ramoles Granda Banda.

Po raz pierwszy Bieg Wąskotorowy odbył się rok temu, w setną rocznicę uruchomienia Kolejki Wąsko- torowej jeżdżącej do Karczewa. Impreza była inicjatywą uczniów i nauczycieli Gimnazjum i Liceum im. św. Tomasza z Akwinu w Józefowie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.