Przybądź, wypożycz i zwiedzaj

Zbliża się majowy weekend, więc warto sprawdzić działającą w Karczewie od początku kwietnia bezpłatną wypożyczalnię rowerów. Ale spiesz się. Rowerów jest tylko 16. Aby skorzystać choć
z jednego, musisz wpłacić 50 zł kaucji i podpisać umowę. Potem możesz już rozkoszować się pięknem karczewskiego krajobrazu.
Karczewscy urzędnicy testują nowe rowery
Karczewscy urzędnicy testują nowe rowery

Znajdująca się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji wypożyczalnia jest czynna przez cały tydzień w godzinach od 9.00 do 19.00. Dyrektor MOSiR-u Artur Seredyn obiecał, że będzie otwarta także podczas weekendu majowego. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 15.30 istnieje możliwość dokonania telefonicznej lub e-mailowej rezerwacji roweru. Zainteresowani wypożyczeniem będą musieli przedstawić dokument ze zdjęciem: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

Każdy wypożyczający przed otrzymaniem roweru będzie poproszony o podpisanie krótkiej umowy zawierającej dane osobowe oraz oświadczenie, że zapoznał się z regulaminem Punktu Obsługi Rowerzysty. Trzeba pamiętać, że sprzęt należy oddać jeszcze tego samego dnia – w przeciwnym razie pracownicy wypożyczalni będą zmuszeni poinformować policję o kradzieży. – Oczy- wiście zdarzają się przypadki losowe. Przewidzieliśmy taką ewentualność w regulaminie. Trzeba się z wtedy z nami skontaktować. Jeśli ktoś zadzwoni, poda konkretną przyczynę, dlaczego nie może oddać roweru tego samego dnia, wstrzymamy się z powiadomieniem policji – zapewnia Artur Seredyn.

Żeby wypożyczyć rower, za każdym razem trzeba będzie wpłacić kaucję w wysokości 50 zł. Kwota ta nie stanowi o wartości roweru, ale będzie przeznaczona na drobne naprawy, np. pękniętego światełka, dziurawej dętki. Kaucja jest zwrotna. Jeśli jednak będzie podejrzenie usterki, zostanie przetrzymana na trzy dni – przez ten czas serwisanci dokonają przeglądu technicznego roweru i stwierdzą, czy kaucja pokryje koszty naprawy. Gdyby okazało się, że koszty usunięcia usterki przewyższą kwotę kaucji, wypożyczający zostanie o tym poinformowany w ciągu tygodnia. Jeśli rower zostanie skradziony, trzeba niezwłocznie poinformować Punkt Obsługi Rowerzysty. Wypożyczający zostanie wtedy zobowiązany do złożenia zeznań na policji.

Rowery są obecnie przechowywane na hali sportowej, jednak kilka dni po majówce mają zostać zakończone prace przy budynku za Szkołą Podstawową nr 2, gdzie zostanie wygospodarowane miejsce na przechowanie rowerów. Przypomnijmy, że wypożyczalnia rowerów została sfinansowana dzięki projektowi „Zwiększenie atrakcyjności Gminy Karczew na tle Mazowsza poprzez rozwój kompleksowej oferty tury- stycznej” – temu samemu, dzięki któremu zagospodarowano m.in. teren „Lasku za Ciuchcią” i plenerowej siłowni przy osiedlu Ługi. Wartość całkowita projektu wynosiła prawie 720 tys. zł, z czego prawie 460 tys. zł (80%) sfinansowała Unia Europejska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.