The Rookles w Liverpoolu!

To musiało nastąpić! Nasza czwórka z The Rookles, bardzo mocno inspirująca się dokonaniami The Beatles, już pod koniec sierpnia wystąpi na legendarnym festiwalu International Beatleweek.

rook

Co to oznacza? Zespołowe wakacje w Anglii i pierwsze międzynarodowe koncerty Rooklesów! Wybaczcie, ale obecnie nie jesteśmy w stanie nic więcej napisać…” – Hubert Gawroński, Kamil Sędek, Maciek Samul i Piotrek Szczegielniak, łapiąc zapewne oddech porażeni szczęściem, tylko tyle zdołali napisać na swoim funpage’u. Dla czytelników „Linii Otwockiej” zdobyliśmy jednak więcej szczegółów.

Wakacje marzeń
– Pod koniec 2014 roku dostaliśmy maila od Paula Jonesa, obecnego menadżera klubu The Cavern i organizatora festiwalu. Paul napisał, że słuchał na YouTube naszych piosenek i bardzo chciałby nas zaprosić do Liverpoolu. To brzmiało tak nierealnie, że odpisaliśmy coś w stylu „Jasne, człowieku, jedziemy”. Żarty się skończyły, gdy dwa miesiące później dostaliśmy oficjalny list z potwierdzeniem naszego uczestnictwa w festiwalu – opowiada Hubert Gawroński, lider grupy.

To zaproszenie jest spełnieniem marzeń otwockich muzyków. The Rookles zagrają w Liverpoolu obok zespołów z Anglii, Stanów Zje-dnoczonych, Japonii, Peru, Australii i wielu innych z całego świata.

– Zostaliśmy wybrali spośród tysięcy kandydatów i mamy szansę zaprezentować się tysiącom gości festiwalu! To zaproszenie to dla nas ogromny zaszczyt i spełnienie jednego z naszych największych marzeń. W końcu dostaliśmy mo- żliwość zagrania koncertów w wielu legendarnych miejscach, przede wszystkim w słynnym klubie The Cavern, gdzie Beatlesi zaczynali swoją karierę – dodaje Hubert. – Taki wyjazd to nie tylko praca, ale również zespołowe wakacje życia. Nie możemy się doczekać wyjazdu. Przecież w Liverpoolu znajdują się rodzinne domy Johna, Paula, George’a czy Ringo, słynne Strawberry Fields czy Penny Lane… Czy to się dzieje naprawdę?! – dodaje lider Rooklesów.

HELP! WE NEED SOMEBODY!
Niestety nie wszystko jest tak kolorowe, jak może się wydawać. Taki wyjazd to dla otwockiego zespołu bardzo kosztowna sprawa. W grę wchodzi nie tylko dojazd, wyżywienie i zakwaterowanie, lecz także transport instrumentów i poruszanie się ze sprzętem po Liverpoolu. Chłopaki mówią wprost – by wyjechać, potrzebują pomocy.

– Teraz liczy się dla nas każde wsparcie. Jesteśmy już po rozmowie z prezydentem Otwocka, który obiecał nam pomóc w kwestii finansowej. Mamy nadzieję, że dotrzyma słowa. W końcu mamy szansę stać się pierwszą reprezentacją miasta w muzyce popularnej poza granicami naszego kraju
– podkreśla Hubert.

Dla każdego, kto chciałby pomóc „Ruklesom” w spełnieniu największego marzenia ich życia, zespół przygotował wyjątkową ofertę współpracy. Zainteresowanym polecamy kontakt pod numerem telefonu: 609 179 212.

  • Dla 300 tys. fanów
    Legendarny angielski festiwal International Beatleweek to międzynarodowa impreza, która gromadzi rocznie ponad 300 tysięcy fanów The Beatles z całego świata. O festiwalu piszą i mówią największe światowe media: CNN, BBC News, Billboard, Daily Mail, The Guardian czy Independent.
  • Na tegorocznej edycji pojawią się tak znakomici goście jak Donovan (jeden
    z najpopularniejszych artystów lat 60.), Neil Innes (współpracujący w latach 70. z Monty Pythonem), Peter Asher (dla którego przeboje pisał sam Paul McCartney) czy Patti Boyd (słynna „Layla” – była żona George’a Harrisona i Erica Claptona). Najważniejsze jednak, że po raz pierwszy od 2008 roku na festiwal zaproszono polski zespół, to zespół z Otwocka! Pod koniec sierpnia The Rookles wyruszają do Anglii na swoje pierwsze międzynarodowe koncerty!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.