Worek medali dla Sokudo

Klub KSW Sokudo z Otwocka przywiózł z rozgrywanych w Sosnowcu XI Indywidualnych Mistrzostwach w Karate Fudokan oraz III Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezesa PZKF dziesięć medali i III miejsce w rankingu klubów zdobył.
Waldek Mazurek i jego „wielka czwórka”
Waldek Mazurek i jego „wielka czwórka”

KSW Sokudo miał skromną liczebnie, ale bardzo mocną reprezentację: Agata Koss, Natalia Kośmicka, Cezary Mazurek i Szymon Mazurek. Cała czwórka spisała się niesamowicie. Najmłodsza stażem Natalia zdobyła brąz w konkurencji Jiu-Ippon-Kumite, najmłodszy wiekiem Szymon dwa złote medale w konkurencjach Kata Indywidualne i Kihon Indywidualny, Agata wywalczyła srebro w konkurencji Kata Kobudo, a Czarek dwa złota w konkurencjach Jiu-Ippon-Kumite i Kata Kobudo. Wszyscy zawodnicy zasługują na ogromne gra- tulacje, ponieważ swoim zaangażowaniem i systematycznością w treningach doprowadzili nie tylko do swojego zwycięstwa, ale także do sukcesu naszego klubu – podkreśla Waldek Mazurek, prezes KSW Sokudo i zarazem trener oraz zawodnik.

On sam przywiózł z turnieju aż cztery medale – złoty w Kata Indywidualnym, dwa srebrne w Kumite Wolnym i Kumite Klasycznym oraz brązowy w Kata Kobudo. Nic dziwnego, że z takim sensei młodzież szybko się rozwija i osiąga takie sukcesy. Medalowy wynik czwórki zawodników sprawił, że niewielki otwocki klub zdobył III miejsce w rankingu klubów III Międzynarodowego Turnieju Dzieci o Puchar Prezesa PZKF, co jest niespodziewanym wyróżnieniem, zważywszy, że konkurencja była silna (15 klubów z całego kraju) i z dużo liczniejszą reprezentacją.

Na koniec warto dodać, że na tym turnieju, organizowanym przez Klub Karate Ronin z Dąbrowy Górniczej, pierwszy raz w Polsce odbyły się również konkurencje dla osób niepełnosprawnych, co jest historycznym momentem w polskim karate.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.