Mała stacyjka w Europie

Uwaga kinomaniacy – mamy co fetować. Kinokawiarnia Stacja Falenica została przyjęta do Europa Cinemas Network, czyli znalazła się w gronie najciekawszych kin Starego Kontynentu, stawiających na artyzm i jakość.
Na przyjęcie do Europa Cinemas Network czekaliśmy półtora roku, udało się! – cieszy się Ewa Jaskólska
Na przyjęcie do Europa Cinemas Network czekaliśmy półtora roku, udało się! – cieszy się Ewa Jaskólska

Europa Cinemas obejmuje 42 kraje, prawie 600 miast i blisko 1000 kin w całej Europie. W Warszawie to: Kino Lab, Kino Praha, Kinoteka, Multiplex, Kultura, Luna, Muranów, Wisła i od teraz Stacja Falenica.

– Wiadomość trafiła do nas w zeszłą środę. O członkostwo w tej sieci ubiegaliśmy się od półtora roku i wreszcie się udało. Dla nas jest to ukoronowanie pięciu lat naszej działalności, które upływają właśnie w maju, a jednocześnie szansa na rozwój i nowe inicjatywy. W Polsce tylko 33 kina zostały przyjęte do sieci, co sprawia, że jest to bardzo duże wyróżnienie. Komisja doceniła naszą dbałość o repertuar z uwzględnieniem wartościowego kina europejskiego i polskiego, a także nasze inicjatywy skierowane do młodej wi- downi, jak program edukacji filmowej czy liczne warsztaty i zajęcia, które proponujemy regularnie naj-młodszym widzom – opowiada Ewa Jaskólska, założycielka i szefowa Stacji Falenica.

Dzięki członkostwu w Europa Cinemas Network kameralne falenickie kino zyskuje nie tylko prestiż. – To szansa na udział w międzynarodowych konferencjach i seminariach, wymianę doświadczeń z kiniarzami z różnych zakątków Europy, tworzenie wspólnych wydarzeń i możliwość ubiegania się o dodatkowe wsparcie na wydarzenia promujące sztukę filmową. Jestem bardzo szczęśliwa i zaszczycona, że od teraz będziemy mieli prawo legitymowania się tytułem Member of the Europa Cinemas Network. Dla nas to bardzo duża rzecz. Taka sobie „mała stacyjka” w Europie! – dodaje Ewa Jaskólska.

Ponieważ nasza redakcja od samego początku ściśle współpracuje ze Stacją Falenica i patronuje wielu jej przedsięwzięciom, cieszymy się ogromnie, gratulujemy i deklarujemy gotowość do dalszych działań. Ku chwale kultury!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.