Piekło w niebie

Przy znakomitej muzyce, smakołykach i cydrze, w przyjacielskiej atmosferze i nieznośnym upale, zainaugurowała swoją działalność Pracownia Muzyczna Hałas w Wawerskim Centrum Kultury.
Gospodarze imprezy stoją, a gwiazdy wieczoru stroją gitary
Gospodarze imprezy stoją, a gwiazdy wieczoru stroją gitary

Kuba Ścichocki, Maciek Bekier i Tomek Grzechnik, trzej przyjaciele i gitarzyści, stworzyli coś z niczego. W ich przypadku to nietrudne, ponieważ to zdolne i urokliwe chłopaki. Pracownia w Międzylesiu, skromna, ale posiadająca to, co najważniejsze – DUSZĘ – ma służyć nie tylko do ich własnych celów. To miejsce dla każdego, kto chciałby nagrać swoją muzykę albo audiobooka, zrobić próbę, zorganizować muzyczne lub okołomuzyczne warsztaty czy też po prostu pograć, pohałasować.

Na otwarciu zadbano o atmosferę, wino, cydr, przekąski. Byłoby jak w niebie, gdyby nie ten piekielny upał. Zagrały dwie formacje: otwockie The Trio Tomka Piszczorowicza, Pawła Orzechowskiego i Pawła Samula oraz duet Magdy Sobkowicz i Mikołaja Piechockiego, czyli The Plantators. Tak jak u chłopaków, którzy mają indywidualne doświadczenia, ale w tym składzie grają od niedawna, to jeszcze czysta zabawa, tak u Plantatorsów słychać już zawodowstwo. Magda i Mikołaj pracują właśnie nad debiutancką epką z czterema własnymi piosenkami. Wszystkie usłyszeliśmy 25 kwietnia w Hałasie i stwierdzam z całą pewnością – są gotowi do muzycznej kariery i trzymam za nich kciuki!

  • The Plantators wystąpią również w Wiązownie, już w najbliższą sobotę, 9 maja w ramach cyklu Scena Muzyczna GOK, który promuje młodych artystów Magda z tym projektem pojawi się w rodzinnej miejscowości po raz pierwszy. Dotąd wielokrotnie oklaskiwano jej występy solowe i grupowe z innymi uczestnikami sekcji muzycznej Gminnego Ośrodka Kultury, a także z zespołem RH Blues, założonym przez Romana Sadowskiego. Ci, którzy zapamiętali tamtą Magdę, nieco onieśmieloną, zauważą, że od tamtego czasu się zmieniła. Nabrała pewności siebie, poznała scenę, umie nawiązać kontakt z publicznością i bawić się tym, co robi. Jej duet z Mikołajem polecamy bardzo gorąco.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.