Składowisko pod okiem kamer

Prawdopodobnie jeszcze w maju na składowisku odpadów Sater-Otwock w Świerku zostaną zainstalowane kamery. Dzięki temu będzie można sprawdzić ilość i jakość przywożonych odpadów oraz ich dostawcę.
Radni już przed miesiącem postanowili o tym, aby przenieść kamerę z boiska „Orlik” i zainstalować ją przy wjeździe na składowisko, ale wciąż jej tam nie ma
Radni już przed miesiącem postanowili o tym, aby przenieść kamerę z boiska „Orlik” i zainstalować ją przy wjeździe na składowisko, ale wciąż jej tam nie ma

Śmieci na składowisko w Świerku mają być przywożone pod okiem kamer. – Chcemy w ten sposób rozwiać lub potwierdzić liczne zastrzeżenia mieszkańców co do ilości i typu dostarczanych na składowisko odpadów – mówi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski, który zgłosił taki wniosek.

Radni już przed miesiącem postanowili o tym, aby przenieść kamerę z boiska „Orlik” i zainstalować ją przy wjeździe na składowisko, ale wciąż jej tam nie ma. –

Po rozmowie z prezydentem prezes spółki Sater-Otwock wyraził zgodę na zainstalowanie kamery. Jeśli będzie możliwość, to przy wjeździe, ewentualnie na samej skarpie, gdzie także są przywożone odpady – poinformowała na sesji 28 kwietnia naczelnik wydziału gospodarki gruntami Marzena Połosak, która z ramienia miasta jest członkiem zarządu spółki.

Po obradach zapytaliśmy wiceprezydenta Piotra Stefańskiego, także przewodniczącego rady nadzorczej Sater-Otwock, o to dlaczego to tak długo trwa. – Jeszcze się zastanawiamy, bo będziemy chcieli porozmawiać z radnymi o tym, jakie to mają być kamery i gdzie mają być zainstalowane. W maju powinniśmy uruchomić monitoring na składowisku – powiedział w rozmowie z „Linią” wiceprezydent.

Przeciąga się też sprawa badania pomiaru odorów w powietrzu na składowisku. Na sesji 13 kwietnia przewodniczący rady miasta przekazał prezydentowi ofertę Laboratorium Ochrony Środowiska z Krakowa, które mogłoby taki pomiar wykonać już w maju. – Nikt się z nimi nie kontaktował – zwrócił uwagę Margielski na sesji 28 kwietnia. – Z tą firmą jeszcze się nie kontaktowaliśmy, ale zostało skierowane zapytanie ofertowe do innej pracowni w sprawie określenia czasu i terminu przeprowadzenia badań pomiarowych – odpowiedziała naczelnik Połosak.

One thought on “Składowisko pod okiem kamer

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.