Solidaryzujemy się z Pawłem

Aż 24 400 zł na leczenie chorego na nowotwór Pawła, kapitana drużyny Bad Boys, zebrano 26 kwietnia podczas turnieju charytatywnego Bad Boys Cup. Impreza na boiskach kompleksu sportowego Klubu Vulcan Wólka Mlądzka okazała się piłkarskim świętem, które zgromadziło nie tylko kibiców ligi szóstek, ale wszystkich ludzi o wielkim sercu.
Rozgrywki na obiektach w Wólce Mlądzkiej trwały całą niedzielę. Przez ten czas udało się zebrać 24 tys. zł na leczenie Pawła
Rozgrywki na obiektach w Wólce Mlądzkiej trwały całą niedzielę. Przez ten czas udało się zebrać 24 tys. zł na leczenie Pawła

Zebranie tak dużej kwoty to zasługa zarówno graczy otwockich szóstek, jak i mieszkańców Wólki Mlądzkiej, którzy zaangażowali się w turniej. – Jesteśmy zbudowani postawą graczy ligi, klubu Vulcan, mieszkańców Wólki Mlądzkiej i wszystkich, którzy przyłączyli się do pomocy. Suma pieniędzy, którą udało się zebrać w trakcie turnieju, całkowicie przerosła nasze oczekiwania. Kwota została już przekazana na leczenie Pawła. Wciąż jednak wpływają pieniądze, które będziemy sukcesywnie przekazywać na pomoc dla naszego gracza – mówi Daniel Nowak, wiceprezes Stowarzyszenia Otwocka Liga Szóstek Piłkarskich.

– Pod względem logistycznym organizacja turnieju okazała się nie lada wyzwaniem: 44 drużyny, osiem grup, cztery boiska i tylko jeden dzień rozgrywek. Ten turniej, poza rekordową liczbą zgłoszonych drużyn i zebranymi pieniędzmi, jest też przełomowym momentem w historii całej szóstkowej ligi. Pokazał, że nasi gracze potrafią się jednoczyć w obliczu problemów i są ludźmi o naprawdę wielkim sercu – dodaje wiceprezes.

O turnieju informowano za pomocą stron internetowych, serwisów społecznościowych, plakatów, a nawet… kościelnej ambony. Podczas rozgrywek można było spotkać nie tylko graczy i kibiców, ale również całe rodziny z dziećmi. Mieszkańcy Wólki i Otwocka chętnie wsparli inicjatywę. Pomoc miała nie tylko wymiar finansowy. Zgłoszone do turnieju drużyny, dodając otuchy Pawłowi, pozowały z bannerem z napisem „Paweł, jesteśmy z Tobą”, motywując gracza do dalszej walki o zdrowie. Wszyscy trzymamy mocno kciuki za Pawła, w końcu piłka nożna to sport drużynowy!

Też możesz pomóc

  • Stowarzyszenie udostępnia numer konta, na który można przekazywać pieniądze na leczenie Pawła.
  • Stowarzyszenie Otwocka Liga Szóstek Piłkarskich
  • Adres: ul. Jasna 21/5, 05-402 Otwock
  • Nr konta: 89 1160 2202 0000 0002 4007 5948
  • Tytuł przelewu: Paweł jesteśmy z Tobą
  • Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na leczenie Pawła.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.