Superciężki z Otwocka

Bartłomiej Szczęsny z Otwocka wywalczył medal w boksie w kategorii superciężkiej. Z XXII Mistrzostw Polski Juniorów przywiózł brąz. Warto zapamiętać to nazwisko. Może rośnie nam otwocki
Tomasz Adamek?

bokser1

Waga ciężka w boksie zawodowym, a superciężka w amatorskim, cieszy się największą popularnością wśród kibiców. Pojedynki w tych kategoriach wagowych przyciągają najwięcej fanów, co w przypadku boksu zawodowego oznacza duże pieniądze dla zawodników. Dlatego często bokserzy startujący w niższych kategoriach, niemający naturalnych warunków na wagę ciężką, budują masę mięśniową, by móc w niej walczyć. Tak było na przykład w przypadku mistrza świata Chrisa Byrda czy Tomasza Adamka.

Tym bardziej cieszy fakt, że na krajowych ringach w kategorii superciężkiej coraz śmielej poczyna sobie młody zawodnik z Otwocka – Bartłomiej Szczęsny. Ten uczeń otwockiego Technikum nr 2 na zakończonych niedawno XXII Mistrzostwach Polski Juniorów w Wałczu zdobył brązowy medal. Co ważne, dwie wygrane walki zakończył przed czasem.

Dobry występ na mistrzostwach to zwieńczenie dotychczasowej kariery młodego zawodnika, który swoją przygodę z boksem rozpoczął w 2010 roku. Od początku trenuje pod okiem Jarosława Kabata. Brązowy medal nie jest dziełem przypadku. Już wcześniej zawodnik z Otwocka odnosił zwycięstwa w poszczególnych grupach wiekowych. W 2012 roku został Mistrzem Warszawy Kadetów kat. 80+, zaś w 2015 roku zarówno Mistrzem Warszawy, jak i Mistrzem Mazowsza Juniorów w kat. 91+.

Ponieważ w Otwocku nie ma sekcji bokserskiej, na co dzień Bartek trenuje w Wawerskiej Szkole Walki, a na zawodach występuje w barwach klubu Skorpion Warszawa, zrzeszonego oficjalnie w Polskim Związku Bokserskim. Z zaangażowaniem podchodzi do treningów i nie boi się sparować ze starszymi, dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami, co w przyszłości może zaowocować dalszymi sukcesami.

Pomóż rozwijać bokserski talent Bartka

  • Żeby ta świetnie zapowiadająca się kariera mogła się rozwijać, młody bokser potrzebuje pomocy. Obecnie może liczyć na wsparcie Wawerskiej Szkoły Walki, gdzie nieodpłatnie trenuje, oraz sklepu z odżywkami Fit & Muscle Shop z Otwocka, który zaopatruje go w odżywki i suplementy. Jeżeli ktoś z czytelników „Linii” byłby zainteresowany wsparciem go np. w zakupie potrzebnego do treningów profesjonalnego sprzętu, prosimy o kontakt z redakcją. W zamian zawodnik oferuje umieszczenie logo i nazwy sponsora na stroju, w którym występuje podczas zawodów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.