Komorowski wygrywa tylko w Józefowie

Sympatie polityczne mieszkańców powiatu otwockiego pokrywają się z wynikami głosowania w I turze wyborów prezydenckich w całym kraju. Frekwencja w powiecie wyniosła 58,06%

wybory

Największe zainteresowanie wyścigiem o najważniejszy urząd w państwie było w Józefowie. Tam w niedzielę, 10 maja aż 63,06% mieszkańców poszło do urn, by oddać swój głos. Najniższa frekwencja była w gminie Sobienie-Jeziory, niewiele ponad 50%.

W pierwszej turze najwięcej głosów mieszkańców powiatu otwockiego zdobył Andrzej Duda (22 022), wyprzedzając Bronisława Komorowskiego o 4 812 głosów. Na trzecim miejscu z wynikiem 10 802 uplasował się Paweł Kukiz. Najmniej głosów mieszkańcy powiatu oddali na Pawła Tanajnę (140).

Wyniki wyborów, jeśli chodzi o pierwszą trójkę, są takie same we wszystkich gminach z wyjątkiem Józefowa i Osiecka. Tylko w Józefowie Komorowskiemu udało się wyprzedzić Dudę (zdobył 458 głosów więcej), a w Osiecku lepszy o dwa głosy od Komorowskiego okazał się Kukiz.

Janusz Korwin-Mikke czwarte miejsce obronił w każdej gminie poza Kołbielą i Sobieniami, gdzie musiał ustąpić Adamowi Jarubasowi. Na kolejnych kandydatów mieszkańcy powiatu zagłosowali w każdej gminie podobnie. O uzyskanym przez nich wyniku decydowały w większości pojedyncze głosy.

Te wybory to na pewno porażka Janusza Palikota, który dał się pokonać Magdalenie Ogórek, a w Osiecku, Ka-rczewie, Kołbieli, Celestynowie i Józefowie wyprzedzili go tacy kandydaci jak Grzegorz Braun, Marian Kowalski czy Adam Jarubas.

O tym, kto ostatecznie zostanie prezydentem Polski (Duda czy Komorowski), zdecydujemy  w drugiej turze głosowania 24 maja.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.