Panie przewodniczący, naucz się pan parkować!

Ale wstyd! Komu jak komu, ale przewodniczącemu rady miasta nie wypada łamać prawa. Jarosław Margielski chyba zapomniał o przepisach parkowania, bo zostawił swoje eleganckie BMW na
ul. Kościelnej i na wiele godzin zastawił bramę wyjazdową do domu jednej z rodzin.
Jarosław Margielski zapewnia, że był to jednorazowy incydent  i że złe parkowanie nie wejdzie mu w krew
Jarosław Margielski zapewnia, że był to jednorazowy incydent
i że złe parkowanie nie wejdzie mu w krew

W niedzielę, 3 maja Otwock świętował rocznicę uchwalenia konstytucji. Przewodniczący Margielski chyba tak bardzo śpieszył się na uroczyste obchody, które odbywały się około godz. 10 w kościele św. Wincentego à Paulo i przed obeliskiem Józefa Piłsudskiego u zbiegu ul. Kościuszki i Chopina, że zaparkował eleganckie czarne BMW w bramie domu jednorodzinnego przy ul Kościelnej. Okoliczni mieszkańcy dobrze wiedzieli, kim jest beztroski kierowca. – Myśleliśmy, że zaraz wróci, ale godziny mijały, a jego nie było. Mieliśmy odwiedzić chorego wnuczka, który jest w szpitalu, ale nie mogliśmy wyjechać – mówi pani Elżbieta, mieszkanka domu ul. Kościelnej. – Kiedy przyjechały pozostałe wnuki, zięć musiał zostawić auto na ulicy, bo nie można było wjechać na posesję. Strażnik miejski zwrócił nam uwagę, że tak nie wolno, więc mu wytłumaczyliśmy sytuację – dodaje.

Sprawą zajęła się nie tylko straż miejska, ale także policja. Jednak dopiero po jakimś czasie stróżom prawa udało się ustalić, kim jest kierowca BMW i gdzie przebywa. Okazało się, że to przewodniczący rady miasta. Jarosław Margielski wrócił po auto dopiero o godz. 14, długo po zakończeniu uroczystości.

– To skandal! Samorządowiec powinien świecić przykładem, a nie robić, co mu się podoba. Mieszkańców się karze za najdrobniejsze przewinienia, a przewodniczącemu miało to ujść na sucho? Na pewno nie – komentuje zirytowany pan Marcin, nasz Czytelnik, który zrobił zdjęcia BMW i przysłał nie tylko do redakcji „Linii”, ale także do otwockiej straży miejskiej, która już zajęła się sprawą.

– Sprawę zgłoszono w formie elektronicznej – mówi Dariusz Sokół, komendant Straży Miejskiej w Otwocku. – Po ustaleniu danych w CEPiK zostało wystawione pisemne wezwanie właścicielowi pojazdu. Za to wykroczenie taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w wysokości 100 zł i jeden punkt karny – podkreśla komendant.

Jarosław Margielski szybko zrozumiał swój błąd i bije się w pierś. – Tego poranka byłem roztargniony ze względu na sprawy rodzinne, a do tego śpieszyłem się na uroczystość. Miałem dużo miejsca i zaparkowałem niemal automatycznie, nie zwróciłem uwagi, że auto blokuje bramę wjazdową na posesję – przyznaje się do winy przewodniczący rady miasta.

– Nie przyszło mi do głowy, że w taki nieprzemyślany sposób mogę zepsuć plany mieszkańcom domu, przed którym niewłaściwie zaparkowałem. Dlatego osobiście ich przeprosiłem – tłumaczy samorządowiec. Jego gest zaskoczył mieszkańców domu przy ul. Kościelnej. – Nie spodziewaliśmy się wizyty pana Margielskiego, ale wytłumaczył nam powód złego za parkowania i rozumiemy jego roztargnienie. Trochę nam to utrudniło życie 3 maja, ale czasami takie sytuacje się zdarzają i trzeba uzbroić się w cierpliwość – przyznaje pani Elżbieta.

Jarosław Margielski zapewnia, że był to jednorazowy incydent i że złe parkowanie nie wejdzie mu w krew. – Nie chcę, aby sprawa zakończyła się pouczeniem. Dlatego bez mrugnięcia okiem przyjmę mandat, który słusznie mi się należy – deklaruje przewodniczący rady miasta.

  • Drodzy Czytelnicy! Przysyłajcie do redakcji zdjęcia kierowców, którzy nie potrafią parkować, może wspólnie ich wychowamy… Nasz adres e-mailowy: redakcja@linia.com.pl

One thought on “Panie przewodniczący, naucz się pan parkować!

  • 18 maja 2015 o 10:16
    Permalink

    Gdyby tylko takie jednorazowe przewinienia miała nasza władza. Może zajmijcie się przewinieniami pana Brodowskiego, bo tych jest znacznie więcej. Co do Pana Przewodniczącego, to z tego co wiem, to był mandat i to na jego wniosek. Czy inni prominenci też są tak samokrytyczni ?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.