W hołdzie twórcom konstytucji

Pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Kościuszki w Otwocku znów dumnie powiewały biało-czerwone flagi. Zebrani tam w niedzielę, 3 maja mieszkańcy i samorządowcy uczcili 224 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji.

Uroczystości rocznicowe przy pomniku Piłsudskiego
Uroczystości rocznicowe przy pomniku Piłsudskiego

Uroczystości z okazji Święta Konstytucji rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny odprawioną w kościele św. Wincentego à Paulo. Następnie licznie zgromadzone poczty sztandarowe, harcerze, kombatanci, przedstawiciele duchowieństwa, organizacji społecznych, politycznych i innych grup zawodowych, bractwo strzeleckie, klasa mundurowa z „Ekonomika”, delegacja z miasta partnerskiego Lennestadt, przedstawiciele rady miasta i powiatu, przy akompaniamencie orkiestry Gloria, przeszli w uroczystym marszu pod obelisk Marszałka.

– W dziejach każdego państwa i społeczeństwa są tak wielkie wydarzenia, że pamięć o nich przekazuje się z pokolenia na pokolenie jako najcenniejsze dziedzictwo. Jednym z takich wydarzeń jest uchwalenie Konstytucji 3 Maja – mówił w swoim wystąpieniu prezydent Zbigniew Szczepaniak.

Głos zabrał też wicestarosta powiatu Paweł Rupniewski.– Niech dzisiejsza rocznica uświadomi nam na nowo wartość ojczyzny, wolności, a przede wszystkim potrzeby bycia prawdziwym patriotą – mówił do zgromadzonych.

Uczniowie z klasy mundurowej „Ekonomika” przeprowadzili apel poległych, a bractwo strzeleckie oddało honorową salwę. Hołd twórcom konstytucji oddano, składając pod obeliskiem wieńce i kwiaty.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.