Kostka przy urzędzie

Teren wokół otwockiego magistratu zamienił się w plac budowy. W poniedziałek, 18 maja rozpoczął się remont zniszczonych chodników na terenie urzędu miasta przy ul. Armii Krajowej. Już za trzy tygodnie interesanci zamiast po zniszczonym asfalcie będą chodzić po kolorowej kostce.
Nareszcie urzędnicy nie będą się potykać w drodze do magistratu
Nareszcie urzędnicy nie będą się potykać w drodze do magistratu

Do urzędu miasta codziennie przychodzą setki mieszkańców, aby załatwić różne sprawy. Z myślą o ich bezpieczeństwie i wygodzie zostaną wyremontowane chodniki prowadzące do budynków magistratu. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 18 maja i potrwają trzy tygodnie.

– Prace będą prowadzone tak, żeby nie wyłączyć wszystkich dojść do budynków. Bez problemu będzie można wszędzie wejść – zapewnia Anna Gut, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta.

Najpierw zostanie wyremontowany chodnik od strony ratusza. W drugiej kolejności będzie zamontowana dodatkowa furtka od strony ul. Hożej, gdzie teraz trzeba wchodzić przez bramę. Potem sukcesywnie będą odnawiane kolejne chodniki. Szerokość chodników będzie zachowana, zmieni się tylko ich nawierzchnia. Zamiast asfaltu zostanie ułożona kostka brukowa w dwóch kolorach, oliwkowym i brązowym, co ma nawiązywać do elewacji budynków. Przed samym ratuszem na posadzce będą wzory. Koszt inwestycji to 79 tys. zł.

One thought on “Kostka przy urzędzie

  • 22 maja 2015 o 22:23
    Permalink

    Niech się zajmą chodnikami na ulicy Poniatowskiego w okolicy M.D.K – u , tam setki dzieci przychodzi na zajęcia …

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.