Pół roku bez domu

Po kwietniowym pożarze bloku przy ul. Świderskiej osiem rodzin z Józefowa zostało bez dachu nad głową. Konstrukcja budynku została naruszona i wymaga naprawy, co potrwa około pół roku. Przez ten czas nikt nie może tu mieszkać.

pozzz

Losem poszkodowanych w pożarze rodzin, o którym pisaliśmy w artykule „Hala i blok w ogniu” (nr 17 z 27 kwietnia), przejęli się czytelnicy „Linii”, którzy dzwonili do redakcji, pytając, czy potrzebna jest jakaś pomoc. Dlatego skontaktowaliśmy się z józefowskim urzędem oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Jak udało nam się ustalić, poszkodowani radzą sobie głównie sami i nie zwracali się do ośrodka z prośbami o konkretne wsparcie.

Z naszych informacji wynika, że dwie rodziny były początkowo zainteresowane wynajmem mieszkań z zasobów Józefowa, ale tylko jedna z nich złożyła odpowiedni wniosek. W najbliższych dniach przedstawiciele miasta mają zaproponować poszkodowanym mieszkanie na okres około pół roku. Przewiduje się, że mniej więcej tyle może potrwać remont bloku przy ul. Świderskiej.

  • Tomasz Witan says:

    tam nic sie nie dzieje, wyglada to tak jak tydzien po wydarzeniu, nie wiem moze sie myle, gdzie ci ludzie sie podziali to nie wiem, pewnie mieszkaja u rodziny, a wogole za oknem maja budowe nowego osiedla, praktycznie pranie mozna rozwiesic pomiedzy

One thought on “Pół roku bez domu”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl