Pół roku bez domu

Po kwietniowym pożarze bloku przy ul. Świderskiej osiem rodzin z Józefowa zostało bez dachu nad głową. Konstrukcja budynku została naruszona i wymaga naprawy, co potrwa około pół roku. Przez ten czas nikt nie może tu mieszkać.

pozzz

Losem poszkodowanych w pożarze rodzin, o którym pisaliśmy w artykule „Hala i blok w ogniu” (nr 17 z 27 kwietnia), przejęli się czytelnicy „Linii”, którzy dzwonili do redakcji, pytając, czy potrzebna jest jakaś pomoc. Dlatego skontaktowaliśmy się z józefowskim urzędem oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Jak udało nam się ustalić, poszkodowani radzą sobie głównie sami i nie zwracali się do ośrodka z prośbami o konkretne wsparcie.

Z naszych informacji wynika, że dwie rodziny były początkowo zainteresowane wynajmem mieszkań z zasobów Józefowa, ale tylko jedna z nich złożyła odpowiedni wniosek. W najbliższych dniach przedstawiciele miasta mają zaproponować poszkodowanym mieszkanie na okres około pół roku. Przewiduje się, że mniej więcej tyle może potrwać remont bloku przy ul. Świderskiej.

One thought on “Pół roku bez domu

  • 23 lipca 2015 o 18:02
    Permalink

    tam nic sie nie dzieje, wyglada to tak jak tydzien po wydarzeniu, nie wiem moze sie myle, gdzie ci ludzie sie podziali to nie wiem, pewnie mieszkaja u rodziny, a wogole za oknem maja budowe nowego osiedla, praktycznie pranie mozna rozwiesic pomiedzy

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.