Rower jak wąskotorówka

„Śladami ciuchci” to niecodzienny rajd rowerowy historyczną trasą Wawer – Kaczy Dół (Międzylesie) – Falenica – Józefów – Świder – Otwock – Karczew. Odbędzie się już w niedzielę, 31 maja. Po drodze ciekawe przystanki, w tym koncert Karoliny Cichej.

ciuchciaok

Jubileuszowy rajd po raz pierwszy zorganizowany był przez Andrzeja Rukowicza, wawerskiego animatora kultury, w 2014 roku. Był tylko rozgrzewką przed tegoroczną, znacznie bogatszą w atrakcje edycją. Spotykamy się w niedzielne przedpołudnie około godz. 10.45-11, w pobliżu budynku dawnego dworca kolejki wąskotorowej w Wawrze, ul. Widoczna 6.

Po krótkim wprowadzeniu historycznym dr. Zbigniewa Tucholskiego ruszymy do Falenicy, gdzie na terenie klubu kultury, przy ul. Włókienniczej 54, o godz. 12.30 wystąpi jedna z najciekawszych awangardowych artystek młodego pokolenia Karolina Cicha. Pokaże ona projekt „Wieloma językami” i wystąpi z Bartem Pałygą. Kolejne przystanki zaplanowane są w Józefowie, gdzie uczestnicy odwiedzą jeden z festiwalowych Otwartych Ogrodów, nad Świdrem, przy moście kolejki wą-skotorowej. Finał czeka nas około godz. 16 w Karczewie, przy pomniku ciuchci.

– Przywita nas burmistrz Władysław Dariusz Łokietek, który bardzo wsparł rajd (podobnie jak Burmistrz Dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski) oraz gwizd i dym. Potem będzie poczęstunek i wystawy – opowiada Andrzej Rukowicz. – Nasz rajd będzie przybliżał wielokulturowość linii otwockiej, zabudowę tzw. świdermajer, piękno rzeki Świder, tożsamość Urzecza, jak i tradycje wędliniarskie Karczewa. Warto z nami być, nawet, jeśli nie na całej trasie, to jej dowolnym fragmencie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.