Spotkanie z imć Andriollim

Jamboree On The Trail, czyli coroczne Spotkanie Na Szlaku, przyciągnęło w tym roku wielu harcerzy i miłośników aktywnej rekreacji, którzy skorzystali z zaproszenia otwockiego hufca.
W drugi weekend maja wszyscy harcerze porzucają domowe pielesze i wyruszają na wspólne wędrówki
W drugi weekend maja wszyscy harcerze porzucają domowe pielesze i wyruszają na wspólne wędrówki

Jest taki jeden wiosenny dzień w roku, gdy wszyscy skauci świata ruszają na szlaki. To Jamboree On The Trail. Od 17 już lat, w drugi weekend maja, organizowane są zloty, wędrówki, spacery, biwaki. Tę tradycję kultywują także otwoccy harcerze. W niedzielę, 9 maja, na starcie stawiło się 121 osób, w tym 39 rowerzystów.

– Rozpoczęliśmy w centrum Otwocka, by potem przedostać się na nadświdrzańskie szlaki. Przeszło 18 km wędrówki brzegami rzeki Świder zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami w Wólce Mlądzkiej. Dużo emocji uczestnikom wyprawy dostarczyło przejście mostu linowego na rzece Świder w Kopkach – opowiada Michał Łabudzki, organizator wyprawy. – Nad brzegami Świdra powitał uczestników Michał Elwiro Andriolii, we własnej osobie, który opowiedział historię swego życia i zapoznał uczestników ze swoim wkładem w rozwój Otwocka i stylu Świdermajer.

Przez ponad 5 km trasy uczestnikom towarzyszyła ornitolog Marta Celej, która pokazała piękne zdjęcia ptaków, uczyła rozpoznawać ich odgłosy i przygotowała konkurs ornitologiczny z nagrodami. Wędrówkę zorganizował Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Otwock, przy wsparciu stowarzyszenia Chodź Nad Świder i Miasta Otwock, którego finansowy wkład pozwolił na ufundowanie wszystkim uczestnikom pamiątkowych koszulek i plakietek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.