Spłonął przedwojenny dom

W środę, 20 maja o świcie stanął w ogniu murowano-drewniany budynek w Śródborowie. Z szalejącym żywiołem walczyło 40 strażaków. Akcja trwała ponad cztery godziny. W budynku nikt nie mieszkał.
Drewniane elementy budynku płonęły jak pochodnia
Drewniane elementy budynku płonęły jak pochodnia

Pożar wybuchł około godz. 3 przy ul. Syrokomli 29 w Śródborowie. Buchające z drewniaka płomienie zauważyli sąsiedzi i wezwali na pomoc straż pożarną.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, drewniane elementy budynku płonęły jak pochodnia. Ogień szalał na poddaszu i dachu. Bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Okazało się, że wewnątrz nikogo nie było – mówi bryg. Krzysztof Tuszowski ze straży pożarnej w Otwocku.

– Drewniane stropy i dach zapadły się do środka – dodaje. Do akcji wkroczyło 40 strażaków. Gaszenie szalejącego pożaru mogło odbywać się jedynie z zewnątrz, bo górna część budynku zawaliła się. Akcja gaśnicza trwała ponad cztery godziny. – Budynek był pustostanem. Teraz nie nadaje się nawet do remontu, będzie musiał zostać wyburzony – podkreśla bryg. Tuszowski.

One thought on “Spłonął przedwojenny dom

  • 13 czerwca 2015 o 12:34
    Permalink

    Ciekawe, kto przejmie działeczkę. Bardzo atrakcyjnie położoną działeczkę. Cisza spokój, las, do Narutowicza ok. 150-200 metrów?

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.