Spłonął przedwojenny dom

W środę, 20 maja o świcie stanął w ogniu murowano-drewniany budynek w Śródborowie. Z szalejącym żywiołem walczyło 40 strażaków. Akcja trwała ponad cztery godziny. W budynku nikt nie mieszkał.
Drewniane elementy budynku płonęły jak pochodnia
Drewniane elementy budynku płonęły jak pochodnia

Pożar wybuchł około godz. 3 przy ul. Syrokomli 29 w Śródborowie. Buchające z drewniaka płomienie zauważyli sąsiedzi i wezwali na pomoc straż pożarną.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, drewniane elementy budynku płonęły jak pochodnia. Ogień szalał na poddaszu i dachu. Bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Okazało się, że wewnątrz nikogo nie było – mówi bryg. Krzysztof Tuszowski ze straży pożarnej w Otwocku.

– Drewniane stropy i dach zapadły się do środka – dodaje. Do akcji wkroczyło 40 strażaków. Gaszenie szalejącego pożaru mogło odbywać się jedynie z zewnątrz, bo górna część budynku zawaliła się. Akcja gaśnicza trwała ponad cztery godziny. – Budynek był pustostanem. Teraz nie nadaje się nawet do remontu, będzie musiał zostać wyburzony – podkreśla bryg. Tuszowski.

  • lucky says:

    Ciekawe, kto przejmie działeczkę. Bardzo atrakcyjnie położoną działeczkę. Cisza spokój, las, do Narutowicza ok. 150-200 metrów?

One thought on “Spłonął przedwojenny dom”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl