Straciliśmy dom, nie mamy niczego

Ocalili życie, ale w pożarze stracili dom i cały dobytek. Pięć rodzin ze spalonego otwockiego drewniaka potrzebuje Waszej pomocy! Za pośrednictwem „Linii Otwockiej” już dzisiaj można wesprzeć pogorzelców i pomóc im odbudować życie.
Pogożelcy proszą o pomoc w odbudowaniu swojego życia
Pogożelcy proszą o pomoc w odbudowaniu swojego życia

Szalejący ogień pojawił się w drewnianym budynku przy ul. Szkolnej o świcie w niedzielę, 26 kwietnia. – Nikt nie zginął dzięki 18-letniej Dominice, która na boso, w piżamie biegała po domu, budząc nas wszystkich. Dominika jest naszą bohaterką, gdyby nie ona, wszyscy byśmy zginęli straszną śmiercią w płomieniach – podkreślają mieszkańcy, sąsiedzi Dominiki. Dziewczyna wyrwała
z głębokiego snu swoją 67-letnią babcię, 70-letnią panią Henrykę i jej córkę Małgorzatę, a także 54-letniego pana Dariusza i słabowidzącą panią Mariolę z dziećmi, 15-letnią Marleną i 9-letnim Adasiem. – Mam skromną emeryturę, wszystko straciliśmy i muszę ciągle wybierać, czy kupić jedzenie, leki, czy inne potrzebne rzeczy – mówi ze łzami w oczach niepełnosprawna matka trójki dzieci.

Pięć rodzin straciło dach nad głową. Teraz pomieszkują u znajomych lub u dalszej rodziny. Władze miasta obiecały, że nie zostawią ich na pastwę losu, i szukają dla nich lokali zastępczych. Dlatego mieszkańcy spalonego budynku proszą o pomoc w odbudowaniu swojego życia. – Nie mamy niczego, ogień pochłonął wszystko, dlatego błagamy o wsparcie. Każda forma pomocy się przyda – apelują pogorzelcy.

– Rzeczy, które do nas trafią, zostaną rozdysponowane pomiędzy wszystkie poszkodowane rodziny – zapewnia niepełnosprawna Beata Olejniczak, mama Dominiki, która zaangażowała się w zorganizowanie pomocy dla wszystkich pogorzelców.

Możesz pomóc
Wystarczy wpłacić dowolną kwotę
na konto bankowe: Fundacja
PRO HOMINI z siedzibą przy
ul. Mazowieckiej 10 w Otwocku,
Bank Milenium, nr rachunku:
17 1160 2202 0000 0002 0719 9773
– z dopiskiem: POGORZELCY ZE SZKOLNEJ

Zadzwoń i zapytaj
Jeśli chcesz przekazać sprzęt, meble lub inne większe gabarytowo rzeczy – zadzwoń pod nr tel. 512 249 536 (Beata Olejniczak, mama Dominiki) lub 784 490 002 (Agnieszka Jaskulska)

Co jest potrzebne?
Pięć rodzin straciło dach nad głową. Pożar strawił wszystko, co mieli. Dlatego każda pomoc się przyda.

  • ręczniki, talerze, sztućce, szklanki, garnki i inne kuchenne, przybory, koce, kołdry, poduszki, pościel;
  • artykuły chemiczne i spożywcze;
  • sprzęt RTV i AGD, meble kuchenne, łazienkowe, karnisze, dywany, firanki i inne wyposażenie

Punkty zbiórki:

  • pracownia Rozwoju Kalejdoskop przy PMDK ul. Poniatowskiego 10 w Otwocku;
  • salon stylizacji, ul. Świderska 4 w Karczewie;
  • redakcja „Linii Otwockiej” ul. Górna 9 w Otwocku (zbiórka artykułów spożywczych);
  • lokalna telewizja, ul. Warszawska 30A lok. 2 w Otwocku

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.